Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lūdz atdot puķu kastes

Nedēļas laikā Alūksnes novada Sabiedrības centrā, Dārza ielā 8a, nozagtas abas košās puķu kastes, kas atvērtajā terasē priecēja Sabiedrības centra apmeklētājus un garāmgājējus. Kastu ierīkotāji lūdz tās atgriezt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centra, Alūksnes un Apes novada fonda vadītāja Dzintra Zvejniece stāsta – kastes no kādiem pārlieku ieinteresētiem naksnīgiem viesiem cietušas arī pērn, tikai tad tās vienkārši iegāztas tuvējā jasmīna krūmā. 24. maijā, konstatēts, ka pazudusi viena no divām koši zaļajām puķu kastēm, savukārt 28. maijā paņemta arī otra.

“Mūsu kopējo māju – Sabiedrības centru – cenšamies uzturēt skaistu, lai ir prieks ienākt un prieks garām iet. Izgaismojam ar lampiņām svētkos, liekam izstādi logos, dekorējam jasmīnu pie mājas … Skaistās, košās kastes un puķes, ko tajās stādīt, iegādājāmies par iedzīvotāju saziedoto naudiņu centra administratīvajiem jeb saimnieciskajiem izdevumiem. Brīvprātīgie centra darbinieki tās sastādīja, izlikām ārā visu priekam, bet diemžēl tas nebija ilgs,” bēdājas Dz. Zvejniece.

Viņa uzsver, ka centrā ir daudz mantu, kuras var ņemt par brīvu – grāmatas, žurnāli, apģērbi, stādi, reizēm kādi palīglīdzekļi un daudz citu lietu, ko nevalstiskās organizācijas sarūpē kopienas vajadzībām. “Puķu kastes nebija domāts ņemt, tādēļ tām pievienojām pat atbilstošu uzrakstu “Lūgums neņemt”, bet varbūt kāds neizlasīja kārtīgi,” pajoko Dz. Zvejniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pauž cerību, ka pēc šī publiskā lūguma kastes tiks atgrieztas vietā. Vai arī – pēc apraksta un fotogrāfijas kāds atpazīs, ka kastes kaut kur nomestas. “Lūgums tam, kurš kastes aizņēmās, tās atnest atpakaļ. Visiem šī skaistumlieta ļoti patika, un mēs gribam, lai tā mūs priecē ilgāk,” saka Dz. Zvejniece. Pie reizes Dzintra lūdz “labdarus” terasē neatstāt arī tukšas pudeles un saulespuķu sēklas. “Mums nevajag,” pajoko Dzintra.

Sabiedrībai būtu svarīgi zināt, ka Sabiedrības centrā nav algotu darbinieku – ne sētnieka, ne apkopēja, ne naktssarga, un māja tiek uzturēta pēc brīvprātības principa. “Tā ir balstīta uz savstarpēju uzticēšanos, tādēļ šāda rīcība patiešām skumdina,” saka mājas saimniece, kura ir tik sarūgtināta, ka apsver pat vēršanos pie likumsargiem.

Šonedēļ sabiedrības centrs tika pie jaunām krāšņām puķēm, turklāt rokai ne tik sasniedzamas. Centrs teic paldies Ilgvaram Jurjānam par dāvinājumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.