Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Līdz šim pabalstu bērna pieskatīšanai Covid-19 ārkārtējās situācijas saņēmušas 380 personas

Attēlam ilustratīva nozīme/Pexels.com

Līdz šim slimības palīdzības pabalstu bērna pieskatīšanai Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā saņēmušas 380 personas, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta .

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabalsta vidējais apmērs ir 20,03 eiro dienā, un to piešķir par kalendārajām dienām.

No visiem pabalsta saņēmējiem 46 personas to saņēmušas šogad, bet 334 – pērn.

Pabalsta apmēru aprēķina 60% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sākas periods, par kuru piešķir pabalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka uz to var pretendēt, ja persona nevar strādāt attālināti un aprūpējamais bērns vecumā līdz desmit gadiem ieskaitot vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam ar Covid-19 infekciju saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt izglītības iestādi vai mācības notiek attālināti.

Pabalstu var saņemt atbalsta persona cilvēkam ar invaliditāti no 18 gadu vecuma, kurai pašvaldība piešķīrusi dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumu, ja Covid-19 infekcijas saistīto apstākļu dēļ tā nedrīkst apmeklēt dienas aprūpes centru vai dienas centru.

Lai saņemtu pabalstu, jāiesniedz VSAA iesniegums un darba devēja apliecinājums, kurā norādīts, ka persona nevar strādāt attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašnodarbinātajam pašam jāapliecina, ka viņš nevar strādāt attālināti, vai nu brīvā formā, vai to atzīmējot VSAA iesnieguma veidlapā.

Tāpat vajadzīga izglītības iestādes izziņa par bērna pirmsskolas izglītības grupas vai izglītības iestādes atrašanos karantīnā, kurā norādīts karantīnas vai attālināto mācību sākuma datums.

Gadījumā, ja pabalstu vēlas saņemt atbalsta persona cilvēkam ar invaliditāti no 18 gadu vecuma, atbalsta personai VSAA adresētam iesniegumam jāpievieno pašvaldības izziņa, ka cilvēkam ar invaliditāti ir piešķirts dienas aprūpes centra pakalpojums. Tāpat jāiesniedz arī pašvaldības vai dienas aprūpes centra izziņa, ka ar Covid-19 infekciju saistīto apstākļu dēļ dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumi nav pieejami.

No slimības palīdzības pabalsta neieturēs iedzīvotāju ienākuma nodokli, un no tā neveiks valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. VSAA piešķirs slimības palīdzības pabalstu desmit darba dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas. Lēmums par piešķirto pabalstu pabalsta saņēmējam netiks izsūtīts.

Slimības palīdzības pabalstu nepiešķirs, ja pabalsta pieprasītājs strādā un gūst ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, kā arī tad, ja personai par to pašu laika posmu ir piešķirts slimības, vecāku, maternitātes, paternitātes pabalsts vai atbalsts dīkstāvē.

Slimības palīdzības pabalsts jāpieprasa desmit darba dienu laikā no dienas, kad karantīnas dēļ slēgta pirmsskolas izglītības grupa vai iestāde, vai uzsākta mācību procesa organizēšana attālināti, vai no dienas, kad dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumi vairs nav pieejami.

Iesniegumu VSAA visērtāk iesniegt portālā “Latvija.lv”, izvēloties e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei” un pievienojot aizpildītu veidlapu “Iesniegums slimības palīdzības pabalsta saņemšanai” vai rakstot iesniegumu brīvā formā. Iesniegumam jāpievieno skenētas izziņas.

Iesniegumu kopā ar izziņām var arī nosūtīt pa pastu, adresējot jebkurai VSAA nodaļai, vai atstāt klientu apkalpošanas centros izvietotajās pasta kastītēs darba laikā no plkst.8.30 līdz plkst.17.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.