Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Līdz šim izsniegti nepilni 140 000 digitālo Covid-19 sertifikātu

Foto: Freepik

Kopējais līdz šim izsniegto digitālo Covid-19 sertifikātu skaits par slimības pārslimošanu, vakcināciju vai testa veikšanu sasniedzis nepilnus 140 000, aģentūru LETA informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā izveidoti vairāk nekā 118 000 sertifikātu par veikto vakcināciju pret Covid-19, vairāk nekā 12 000 sertifikātu par veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu un vairāk nekā 8000 sertifikātu par pārslimošanas faktu. Jauno tīmekļvietni “covid19sertifikats.lv” iedzīvotāji līdz šim ir apmeklējuši vairāk nekā 360 000 reižu.

Trešdien preses konferencē veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pirmo sertifikāta funkcionēšanas dienu vērtējis kā “salīdzinoši veiksmīgu”.

Cita starp politiķis arī norādīja, ka šie digitālie sertifikāti ir apliecinājums, kas ir pārbaudāms un droši lietojams gadījumos, kad vajag pārliecināties par personas atbilstībai kādai no grupām, proti, pārslimojušie, vakcinētie vai Covid-19 testu veikušie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sertifikāts pats par sevi nav izņēmums vai privilēģija, bet gan dokumentāls apliecinājums personas atbilstībai kādai no grupām, kas ļauj uz tā pamata nodrošināt konkrētus atvieglojumus, skaidroja Pavļuts.

Sertifikātus var izmantot drukātā formātā, ko arī iesaka darīt Veselības ministrija gadījumā, ja plānots doties uz pasākumiem ārpus Latvijas robežas, vai arī elektroniskā formātā – uzrādot savā viedierīcē timēkļvietnē ģenerēto sertifikātu vai lejupielādējot to “PDF” datnes formātā.

Savukārt iedzīvotājiem, kuri nelieto internetu vai nevar autentificēties, sertifikāta saņemšanai ir jāvēršas kādā no valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centriem no 15.jūnija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sertifikātu par vakcināciju varēs ģenerēt 48 stundu laikā pēc vakcinācijas, proti, kad vakcinācijas iestāde ievada attiecīgos datus e-veselībā. Turpretim sertifikātus par laboratorijas rezultātiem varēs saņemt divu stundu laikā pēc rezultāta saņemšanas. Sertifikātu par slimības izslimošanu varēs saņemt uzreiz, ja persona ir pārslimojusi un dabūjusi pozitīvu testu pēdējā pusgada laikā.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāvis Māris Dreimanis žurnālistiem pavēstīja, ka, piemēram, vairāku darbinieku sertifikāta pārbaude būs raita un lapa pēc katra sertifikāta skenēšanas, nebūs jāpārlādē. Tāpat viņš atgādināja, ka no 15.jūnija sertifikāti būs izmantojami citviet Eiropā un arī Latvijā varēs pārbaudīt citu Eiropas valstu sertifikātus.

Jau ziņots, ka šā gada 1.jūnijā Latvijā tika sākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana, kas nodrošinās iedzīvotājiem iespēju uzrādīt apliecinājumu par veikto vakcināciju pret Covid-19, veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 izslimošanas faktu. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var apskatīt tīmekļvietnē “covid19sertifikats.lv”, pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.