Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lems par 70,2 miljonu eiro piešķiršanu Covid-19 krīzē cietušo eksportējošo un tūrisma uzņēmumu darbinieku algu subsidēšanai

Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Valdība jaunnedēļ lems par 70,2 miljonu eiro piešķiršanu Covid-19 krīzē cietušo eksportējošo un tūrisma nozares uzņēmumu darbinieku algu subsidēšanai no valsts budžeta, liecina izskatīšanai otrdienas, 11.augusta, Ministru kabineta sēdē sagatavotais rīkojuma projekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka Finanšu ministrija no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirs Ekonomikas ministrijai (EM) finansējumu, kas nepārsniedz 70,2 miljonus eiro. Tai skaitā 51 miljonu eiro plānots novirzīt atbalstam eksportējošiem nodokļu maksātājiem, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 izplatība, bet 19,2 miljonus eiro – atbalstam Covid-19 krīzes skartajiem tūrisma nozares saimnieciskās darbības veicējiem.

Atbalstu uzņēmumiem sniegs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

EM norāda, ka valdības lēmums par finansējuma piešķiršanu atbalsta instrumenta nodarbinātības sekmēšanai eksportējošiem nodokļu maksātājiem un tūrisma nozares saimnieciskās darbības veicējiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai nepieciešams pēc iespējas ātrāk, lai nodrošinātu valsts atbalsta nepārtrauktību pēc citu vispārējo nodarbinātības atbalsta shēmu darbības beigām 30.jūnijā. Rīkojuma projekta nepieņemšana var kavēt Latvijas tautsaimniecības atkopšanos pēc Covid-19 krīzes un nelabvēlīgi iespaidot uzņēmējdarbības vidi, uzskata ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka valsts subsidēs Covid-19 krīzē cietušo eksportējošo uzņēmumu strādājošo algas, tam atvēlot 51 miljonu eiro, paredz iepriekš valdībā atbalstītais EM priekšlikums.

Valdība atbalstīja EM izstrādātos noteikumus par atbalstu eksportējošiem nodokļu maksātājiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai. Atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, atbalstam kvalificējas 350 uzņēmumu. Pieejamais valsts budžeta finansējums šim mērķim būs 51 miljons eiro.

Atbalsts tiks sniegts granta veidā, kas tiks piešķirts saimnieciskās darbības veicējam darba samaksas kompensēšanai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsts tikts noteikts 25% apmērā no konkrētā uzņēmuma 2019.gada nomaksātajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro saistītai personu grupai.

Uz atbalstu varēs pretendēt eksportējošie krīzes skartie nodokļu maksātāji, kuru preču un pakalpojumu eksporta apmērs un preču un pakalpojumu piegādes apmērs Eiropas Savienības teritorijā, izņemot Latviju, 2019.gadā sasniedza vismaz miljonu eiro.

Tāpat valsts subsidēs tūrisma nozarē strādājošo algas, tam atvēlot 19,2 miljonus eiro. Valdība atbalstīja EM izstrādātos noteikumus “Covid-19 skarto tūrisma nozares saimnieciskās darbības veicēju atbalsta piešķiršanas kārtība”, kas nosaka kārtību un apmēru, kādā atbalstu piešķir Covid-19 krīzē būtiski skartam tūrisma nozares saimnieciskās darbības veicējam.

Pieejamais valsts budžeta finansējums šim mērķim būs 19,2 miljoni eiro. Atbalsts tiks sniegts granta veidā, kas tiks piešķirts saimnieciskās darbības veicējam darba samaksas kompensēšanai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai.

Atbalsts tikts noteikts 30% apmērā no konkrētā uzņēmuma 2019.gada nomaksātām Valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro saistītai personu grupai.

Uz atbalstu varēs pretendēt tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumi, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības Covid-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no šā gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies par 30%.

Tāpat atbalstam kvalificēsies uzņēmumi, kuriem uz iesnieguma iesniegšanas dienu nebūs VID administrēto nodokļu parāds, kas kopsummā pārsniedz 1000 eiro, izņemot nodokļu maksājumus, kuriem ir piešķirts samaksas termiņa pagarinājums, noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu, vai noslēgts vienošanās līgums.

Atbilstoši VID datiem, atbalstam kvalificējas 7356 uzņēmumi, kuri kopumā nodarbina 61 988 darbiniekus ar vidējo bruto algu 626 eiro mēnesī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.