Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Latvijas ceļu būvētājs”: Atsevišķus vietējās nozīmes autoceļus būtu jāpārklasificē par reģionālajiem autoceļiem

Latvijā atsevišķus vietējās nozīmes autoceļus būtu jāpārklasificē par reģionālajiem autoceļiem, piektdien intervijā Latvijas Radio pauda biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ļoti daudzās pašvaldībās, pateicoties attīstībai, ir izveidojušies ceļi, kuri šodien ir klasificēti kā vietējie ceļi, bet pēc savas būtības tie ir jau reģionālie ceļi. Droši vien ir pietiekami daudz vietējo ceļu, kurus pēc kvalitātes būtu jāpaceļ vienu līmeni augstāk – jāpārveido par reģionālajiem ceļiem,” sacīja Bērziņš.

Vienlaikus viņš pozitīvi novērtēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sadarbībā ar Satiksmes ministriju (SM) sagatavotos priekšlikumus 300 miljonu eiro programmai, kurā plānots sakārtot 105 autoceļu posmus teju 900 kilometru (km) garumā, lai uzlabotu novadu centru sasniedzamību.

“Pagaidām ir zināmas tikai anotācijas par šo plānu. Mēs šo plānu vēl neesam redzējuši un, cik saprotu, arī valdība kopumā to nav redzējusi,” teica Bērziņš, vienlaikus pozitīvi vērtējot iniciatīvu, strādāt pie reģionālajiem autoceļiem, jo valsts galvenie autoceļi jau par Eiropas naudu ir pamatā sakārtoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka VARAM sadarbībā ar SM sagatavojusi priekšlikumus 300 miljonu eiro programmai, kurā novadu centru sasniedzamības uzlabošanai plānots sakārtot 105 autoceļu posmus teju 900 km garumā. Investīciju programma veidota sadarbībā ar VAS “Latvijas valsts ceļi” (LVC) un plānošanas reģioniem. 

Rīgas plānošanas reģionā paredzēts remontēt 183,29 km, tam izlietojot 54,6 miljonus eiro, Zemgales plānošanas reģionā – 159,50 km par 51,2 miljoniem eiro, Kurzemes plānošanas reģionā – 137,18 km par 53,9 miljoniem eiro, Latgales plānošanas reģionā – 235,04 km par 77,7 miljoniem eiro, bet Vidzemes plānošanas reģionā – 162,98 km par 62,8 miljoniem eiro.

2021.gadā papildus nepieciešamais finansējums ir 93,76 miljoni eiro, 2022.gadā – 97,45 miljoni eiro, bet 2023.gadā – 108,79 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka 2021.gadā tiks sakārtoti autoceļi aptuveni 416 km garumā, 2022.gadā – 335 km, bet 2023.gadā – 127 km garumā.

Rīgas reģionā plānots remontēt 28 ceļu posmus. Remonti paredzēti uz ceļiem Ragana-Limbaži, Limbaži-Salacgrīva, Saulkrasti-Sēja-Ragana, Saulkrasti-Bīriņi, Inciems-Sigulda-Ķegums, Ropaži-Griķukrogs, Baloži-Plakanciems-Iecava, Jaunmārupe-Skulte, Mežvidi-Baldone, Madliena-Aderkaši, Ogre-Jugla, Juglas papīrfabrika-Upesciems, Rīgas HES-Jaunjelgava, Iecava-Baldone-Daugmale, Lielvārde-Rozītes, Dzelmes-Veckarape, Kalēji-Durbe, Ozolpils-Kalēji-Smārde, Jaunpils-Viesatas, Garkalne-Alauksts, Blukas-Emburga, Tīraine-Jaunolaine, Tukums-Auce-Lietuvas robeža un Kocēni-Limbaži-Tūja.

Zemgales reģionā remonti paredzēti 17 ceļu posmos uz ceļiem Nereta-Pilskalne-Gricgale-Ērberģe, Pārslas-Misa-Šarlotes, Bauska-Linde, Jelgava-Staļģene-Code, Ilūkste (Virsaiši)-Bebrene-Birži, Jēkabpils-Lietuvas robeža, Sērene-Kalnieši, Dobele-Īle-Auce, Jelgava-Tērvete-Lietuvas robeža, Daudzeva- Viesīte-Apserde, Zemkopības institūts-Skrīveri, Pļaviņas-Juči un Jēkabpils-Antūži-Medņi.

Kurzemes reģionā remonti paredzēti 14 ceļu posmos uz ceļiem Adze-Gudenieki – Ēdole, Vecais suitu ceļš, Butnāri-Saldus-Ezere, Talsi-Dundaga-Mazirbe, Valdgale-Roja, Talsi-Upesgrīva, Ventspils-Dundaga, Ventspils-Piltene, Ventspils-Kolka, Ezere-Embūte-Grobiņa, Talsi-Stende-Kuldīga, Skrunda-Aizpute un Kuldīga-Skrunda-Embūte.

Latgales reģionā remonti plānoti 26 ceļu posmos uz ceļiem Vecpils-Biķernieki-Bramanišķi, Skrudaliena-Kaplava-Krāslava, Višķi-Nīcgale, Jēkabpils-Dignāja-Ilūkste, Krāslava-Dagda, Krāslava-Izvalta-Šķeltova-Aglona, Špoģi-Arendole-Upmalea-Sīļi, Kārsava-Ludza-Ezernieki, Ludza-Auziņi-Stoļerova, Viļāni-Preiļi-Špoģi, Svente-Lietuvas robeža (Subate), Kārsava-Ludza-Ezernieki, Dubļeva-Cērpene, Rēzekne-Dagda, Brigi-Krivanda-Cibla-Seļekova, Brigi-Krivanda-Cibla-Seļekova, Puša-Krāce-Silajāņi-Riebiņi, Līksna-Kalupe-Upmale-Rožupe, Viļāni-Maltas Trūpi-Lomi, Rēzekne-Stoļerova-Kaunata, Ilūkste-Rubanišķi-Daugavpils, Silmala-Kruki, Silmala-Štikāni-Saveļi, Vērēmi-Rogovka, Bebrene-Šedere-Gorbunovka un Lauderi-Vecslabada-Škaune.

Vidzemes reģionā iecerēti remonti 20 ceļu posmos uz ceļiem Alūksne-Liepna, Umurga-Cēsis-Līvi, Liepa-Smiltene, Valmiera-Matīši-Mazsalaca, Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi), Cesvaine-Velēna, Stāmeriena-Pļavnieki-Zeltaleja, Pļaviņas (Gostiņi)-Madona-Gulbene, Ausekļi-Burga, Rauna-Drusti-Jaunpiebalga, Līgatne-Asaru ezers-Nītaure, Daibe-Kūdums, Pievedceļš Stāķiem, Mūrnieki-Līgatne-Augšlīgatne, Gaujiena-Verasskola, Ērgļi-Jaunpiebalga-Saliņkrogs un Ilzene-Līzespasts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.