Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvija no šodienas stingrāk uzraudzīs ieceļotājus

Valsts robežsardze (VRS) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju (VP) no šodienas pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas ir aizpildījušas elektronisko apliecinājumu vietnē “covidpass.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts robežsardze (VRS) plāno pārbaudīt maksimāli daudz ceļotāju, nolūkā konstatēt, vai tie ir reģistrējušies informācijas sistēmā “covidpass.lv”, iepriekš žurnālistiem pastāstīja VRS priekšnieka vietnieks dienesta organizācijas jautājumos Ivars Ruskulis.

Reģistrēšanās pārbaudes uz valsts nozīmīgākajiem autoceļiem notiks 24/7 režīmā sadarbībā ar Zemessardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Savukārt uz mazākas nozīmes ceļiem personas plāno pārbaudīt Valsts policija.

No 12.oktobra visiem, kuri ieceļo Latvijā, ir jāaizpilda elektroniskā apliecinājuma anketa vietnē “covidpass.lv”. Tāpat atgādinām, ka personām, kas ieceļo Latvijā no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 50, jāievēro desmit dienu pašizolācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas. Ierodoties Latvijā, ieceļotājus informē par obligātu anketas aizpildīšanu ar īsziņu.

Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas ieceļotājs saņem personificētu QR kodu, kas apliecina datu iesniegšanu. Ja gadījumā QR kods tiks nozaudēts, vietnē “covidpass.lv” ir izveidota funkcija “saņemt QR kodu” atkārtoti, ievadot e-pasta adresi.

Latvijas pierobežas iedzīvotāji, kuri mācās, strādā vai saņem medicīniskos pakalpojumus Lietuvā vai Igaunijā, kā arī Valkas novadā un Valgas pagastā deklarētie Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kuri ikdienā šķērso Latvijas sauszemes robežu ar Igauniju, ieceļojot Latvijā, aizpilda elektronisko apliecinājuma anketu reizi 30 dienās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 4.decembrim vietni “covidpass.lv” ir apmeklējuši 290 000 lietotāji un kopā ir iesniegtas 140 000 anketas, vidēji vietnē pavadot mazāk nekā piecas minūtes. Divas trešdaļas apmeklētāju vietni ir izmantojuši no mobilās ierīces.

Par nereģistrēšanos “covidpass.lv” ceļotājiem var piemērot līdz 2000 eiro sodu.

Foto: ekrānšāviņš no covidpass.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.