Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lai iebrauktu Zeltiņu raķešu bāzes teritorijā, būs jāmaksā

Foto: aluksne.pilseta24.lv

Šovasar par iebraukšanu tūrisma objektā “Padomju armijas raķešu bāze” Zeltiņu pagastā tiks ieviesta maksa, vēstīts Alūksnes pašvaldības izdevumā “Alūksnes novada Vēstis”.
Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste E. Aploka norādījusi, ka padomju armijas raķešu bāze un tās atstātais vēsturiskais mantojums vilina ne vienu vien interesentu, taču, tā kā teritorija nav slēgta un līdz šim ir bijusi brīvi piekļūstama ikvienam, Zeltiņu pagasta pārvaldei nereti nākas saskarties ar situācijām, kad teritorija pēc nezināmiem viesiem ir piegružota, piemēslota un ir veiktas huligāniskas darbības, kuru rezultātā sabojāti infrastruktūras elementi.

Tā kā interese par šo teritoriju arvien saglabājas, pašvaldība vēlas to attīstīt un uzlabot, tomēr, pirms veikt ieguldījumus brīvi pieejamā teritorijā, nepieciešams nodrošināt zināmu piekļuves kontroli. Domes sēdē pieņemtais lēmums stājās spēkā 1. maijā un līdz ar to Zeltiņu pagasta pārvalde var uzsākt darbības, kas nepieciešamas, lai sakārtotu un aprīkotu visu nepieciešamo infrastruktūru iebraukšanas maksas ieviešanai.

Maksas piemērošanu varēs uzsākt līdz ar faktisko pakalpojuma uzstādīšanu un ieviešanu. Sēdē apstiprinātā maksa par braukšanu pa tūrisma objektu “Padomju armijas raķešu bāze Zeltiņos”, kas atrodas nekustamā īpašuma “Medņukalni” teritorijā, ir:
• braucot pa tūrisma objektu 2 stundas – 4,96 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa;
• par katru nākamo stundu, uzturoties teritorijā jāmaksā 2,48 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa.
Maksājums būs jāveic pirms iebraukšanas ar mehānisko transporta līdzekli tūrisma objektā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


No maksas būs atbrīvoti:
• personas, kas iebrauc teritorijā ar velosipēdu un skrejriteni;
• īpašnieki, kuriem nokļūšanai uz savu nekustamo īpašumu jāšķērso 1.punktā minētā teritorija;
• personas, ar kurām noslēgts teritorijā esošo būvju un zemes izmantošanas nomas līgums, un kuri izmanto pašvaldības īpašumu saimnieciskās darbības veikšanai;
• personas, kuras iebrauc teritorijā Zeltiņu pagasta pārvaldes gida pavadībā;
• personas, kuras iebrauc teritorijā uz Lāzertaga spēli. Šīm personām Zeltiņu pagasta pārvalde izsniegs speciālas iebraukšanas atļaujas, ziņo Evita Aploka, Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.