Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

LAD mobilajai lietotnei vairāk nekā 3000 lietotāju

Zemnieki diezgan aktīvi izmanto Lauku atbalsta dienesta (LAD) mobilo lietotni, kurai patlaban ir jau vairāk nekā 3000 lietotāju, aģentūrai LETA pastāstīja LAD direktors Ģirts Krūmiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš teica, ka no kopējā aptuveni 60 000 lauksaimnieku skaita, kas piesakās platību maksājumiem, 3000 ir mazs skaits. Taču no aktīvajiem, ražojošajiem zemniekiem jau vairāk nekā 30% lieto LAD mobilo lietotni, kas ir salīdzinoši labs rādītājs. Mazāk aplikāciju ir ieinteresēti lietot ļoti mazu zemesgabalu īpašnieki.

Kopumā viņš teica, ka zemnieki mobilo aplikāciju izmanto diezgan aktīvi, un klientu atsauksmes par to ir labas. Joprojām ir funkcijas, ar ko lauksaimnieki mobilo aplikāciju gribētu papildināt, piemēram, iespējām tajā caur to piereģistrēt sezonas laukstrādnieku, kad viņš ir atnācis uz lauka strādāt.

LAD direktors gan vērsa uzmanību, ka ir būtiski sabalansēt aplikācijas izstrādē ieguldītos līdzekļus ar tās lietotāju skaitu. Tā kā sezonas laukstrādnieku programmai piesakās salīdzinoši mazs īpatsvars zemnieku, lielākajai daļai šāda funkcija nebūtu svarīga. Tomēr LAD izvērtēs, kā mobilo lietotni turpmāk pilnveidot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat viņš atgādināja, ka uz klientiem paredzētās mobilās lietotnes bāzes LAD šosezon veido arī aplikāciju dienesta kontrolieriem, kuri pēc kontroles visus datus varēs operatīvi ievadīt sistēmā. Tādējādi arī dienesta darbiniekiem atvieglosies darbs un tiks samazināta datu aprite papīra formātā.

Jau ziņots, ka pērn septembrī LAD noslēdza darbu pie martā sāktās mobilās lietotnes izstādes, lai turpmāk lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un zivsaimniekiem svarīga informācija būtu pieejama arī tālrunī. Mobilās lietotnes izstrādāta par Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu.

Lietotni bez maksas viedierīcēs var izmantot visi tie LAD klienti, kuri izmanto dienesta Elektronisko pieteikšanās sistēmu. Tajā ir iespēja apskatīt, piemēram, svarīgāko notikumu kalendāru, saņemtos maksājumus, pieejamās bezakcīzes dīzeļdegvielas apjomu, LAD vēstules, informāciju par gaidāmajām kontrolēm saimniecībās un to rezultātiem, kā arī nofotografēt laukus, redzēt īstenoto investīciju projektu rezultātus un atsūtīt informāciju LAD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.