Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Labiekārtos sporta laukumu

Ziemera pagasta iedzīvotājus šovasar gaida patīkamas pārmaiņas – beidzot būs sakārtots sporta laukums pie Ziemeru pamatskolas, kas būs ieguvums visiem, kuri vēlas aktīvi pavadīt brīvo laiku. Prieku par to neslēpj arī Ziemera pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Vārtukapteine, jo sen lolotais projekts par sporta laukuma pārbūvi beidzot atbalstīts un šovasar varēs uzsākt tā realizāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots jau sen

Jau kādā no iepriekšējām intervijām laikrakstam I. Vārtukapteine norādīja, ka pagasta pārvaldes plānos ietilpst sporta laukuma pārbūve pie skolas. “Forumā, ko pirms tam rīkojām pagasta iedzīvotājiem, izskanēja doma, ka pašvaldības mērķdotāciju būtu lietderīgi izmantot sporta laukuma sakārtošanai Māriņkalnā. Pašlaik jauniešiem ciemata centrā nav iespējas aktīvi pavadīt brīvo laiku,” stāsta I. Vārtukapteine. Lai to realizētu, pagasta pārvalde startējusi projektu konkursā, bet diemžēl līdz šim neveiksmīgi. Tagad beidzot radusies iespēja, izmantojot Alūksnes novada pašvaldības mērķprogrammā piešķirtos līdzekļus pagastu infrastruktūras un vides kvalitātes uzlabošanai.

Deputāti atbalsta

Par iespēju izmantot pašvaldības mērķdotāciju Ziemera pagastā aprīlī finanšu komitejā diskutēja arī Alūksnes novada domes deputāti. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzsvēra, ka Ziemeru pamatskolai ir perspektīva un Alūksnes novada pašvaldībai tā jāatbalsta. “Tas ir apsveicami, ka skolai  būs labiekārtots sporta laukums, kas turpmāk noderēs gan skolēnu izglītošanai, gan iedzīvotājiem. Šis ir labs piemērs, kā par saprātīgiem līdzekļiem pagastā izveidot sporta laukumu. Nākotnē šim skrejceļam būtu jāuzklāj cietais segums,” savas domas izteica Dz. Adlers.
Domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis atgādināja, ka projekts beidzot izstrādāts teicamā kvalitātē, jo par to jau pirms trīs gadiem domē deputāti un atbildīgās personas diskutēja un “lauza šķēpus”.

Būs ievērojama pārbūve

Konkursā pieteicās divi pretendenti, uzvarēja SIA “Smiltenes ceļinieks”. “Sporta laukumā jāveic ievērojama pārbūve, kur vispirms jau ietilps laukuma drenāža. Tas atrodas ļoti zemā vietā, tādēļ vienmēr bijis ļoti mitrs, un jaunieši to nevēlējās izmantot,” skaidro pārvaldes vadītāja. Pēc tam veiks laukuma klātnes seguma būvniecību, izveidojot grants seguma skrejceļu. Papildus jau esošajam strītbola laukumam plānā ir arī volejbola laukuma izbūve ar aprīkojumu, futbola laukuma ierīkošana ar vārtiem un līnijām, tāllēkšanas un vingrošanas sektoru sakārtošana, kur, papildinot jau uzstādītos trenažierus, būs arī līdztekas, pievilkšanās stieņi un cits.
 “Tas būs ieguvums ne vien Ziemeru pamatskolas skolēniem, tā būs brīnišķīga iespēja aktīvi pavadīt brīvo laiku visiem pagasta iedzīvotājiem. Piemēram, pašlaik vecākā gadagājuma iedzīvotāji iecienījuši nūjošanu, bet to dara, staigājot pa pagasta ceļu malām. Turpmāk arī šim nolūkam varēs izmantot jauno sporta laukumu,” domā I. Vārtukapteine.
Kopējās izmaksas sporta laukuma sakārtošanai ir 64 109,13 eiro bez PVN, no tā Alūksnes novada pašvaldības mērķdotācija Ziemera pagasta pārvaldei 40 000 eiro apmērā un aptuveni 25 000 eiro no Ziemera pagasta pārvaldes budžeta līdzekļiem, kas mērķtiecīgi ietaupīti budžetā ik gadu.2018. gadā Alūksnes novada pašvaldība uzsāka mērķprogrammu Alūksnes novada pagastu teritoriālo vienību infrastruktūras un vides kvalitātes uzlabošanai. No 2018. līdz 2021. gadam šim mērķim no pašvaldības budžeta atvēlēti kopā 600 000 eiro ar izmaksu katrā no perioda budžeta gadiem līdz 160 000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.