Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kursanta zvērests – nozīmīgs notikums katram karavīram

Zvēresta došanas ceremonija 7. Siguldas Kājnieku pulka pieminekļa kalnā Alūksnē.
Foto: publicitātes

29. aprīlī Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, notika svinīga zvēresta došanas ceremonija militārās pamatapmācības kursa 24 kursantiem, kuri apmācību uzsāka šā gada martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zvēresta došanas ceremonija ir nozīmīgs notikums katram karavīram, jo ar to apliecina savu vēlmi un gatavību aizsargāt Latvijas tautu un Latvijas valsti, tās neatkarību un drošību kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām,” uzsver Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas sabiedrisko attiecību speciāliste seržante Jolanta Žuržiu. 

Pēc sekmīgi apgūtas militārās pamatapmācības kursa teorētiskās daļas, karavīri turpinās plānveida apmācību līdz šā gada jūnijam un iepriekš iegūtās zināšanas nostiprinās praktiskā uzdevumu izpildē.

Kājnieku skolas pārstāve atgādina – Nacionālie bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties aktīvajā dienestā tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svarīgi zināt, ka, izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, kā arī plašas sociālās garantijas, tajā skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma. Profesionālais dienests nodrošina karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību dažādās specialitātēs, svešvalodu apguvi un kvalifikācijas celšanu citās dienestam nepieciešamās jomās. Karavīriem ir iespēja strādāt saliedētā komandā, iegūstot pieredzi dažādās militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī pieteikties dalībai starptautiskajās operācijās. 

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā var iepazīties Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.