Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kur likt savu pēcsvētku eglīti?

Radies jautājums,  kur Alūksnes novadā var likt “nokalpojušās” Ziemassvētku eglītes, ja tādas vēl palikušas mājās, vai, piemēram, stutē balkonu. Vai tās drīkst atstāt pie konteineriem, vai iedzīvotājiem pašiem jāutalizē tās?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Var atstāt pie konteineriem

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa atbild: “Līdz šim iedzīvotāji eglītes ir atstājuši pie konteineriem. Arī šogad aicinām tās novietot pie savu māju konteineriem un SIA “Pilsētvides serviss” tās paņems. Ja runājam par ilgtspējību, tad viens no variantiem – nomizot un glabāt līdz pavasarim – būs labs balsts puķuzirņiem dobē.” Tā kā risinājumi ir eglītes nevajadzētu izmest ceļa malā vai tumšākā pilsētas nostūrī.

Nesviest tumšākajās ielās

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sazinoties ar rančo “Ozolmājas” saimnieci Sarmīti Balvu novadā, viņa norāda, ka ja eglītēm ir nobirušas skujas un tās ir sakaltušas, tad tādas nav nepieciešamas. Tomēr, ja kādam eglīte vēl ir zaļa, kupla un svaiga – dzīvnieciņiem garšos un var aizvest arī uz rančo “Ozolmājas”, iepriekš sazinoties.

Piemēram, arī zoo “Brieži” (Stopiņu novadā) 2018. gadā aicināja cilvēkus nemests eglītes ārā. “Lūdzu nemetiet ārā savas svētku eglītes – jo zoo dzīvniekiem tās ļoti garšo, ja vien nav sakaltušas. Priecāsimies par katru eglīti, kas tiks atvesta dzīvnieciņiem apēšanai! Lūgums, dzīvniekiem vest tikai Latvijas eglītes, kuras paši esat mežā sagādājuši vai arī ir iegādātas no Latvijas egļu audzētājiem.” Tad cilvēki nogādājuši vairāk kā 300 svaigu eglīšu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.