Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Krās naudu uzņēmēju atbalstam

Lai risinātu Alūksnes novada uzņēmēju vajadzības, pašvaldība plāno veidot uzņēmējdarbības atbalsta fondu. Finansējums tam veidotos no atsavinātajiem īpašumiem un iegūtajiem līdzekļiem, izcērtot pašvaldībai piederošus mežus. Pagājušajā nedēļā Alūksnes novada pašvaldība tikās ar novada uzņēmējiem, lai pārrunātu iespējas, kur rast finansējumu uzņēmēju atbalsta fondam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līdz šim katru gadu no 13,5 miljonu pašvaldības budžeta apmēram 50 000 eiro atvēlam sīkiem darbiem – izcērtam, pielīdzinām, izrokam, pieberam. Muļļājamies. Tā mēs nevaram attīstīt novadu, bet tikai izdzīvot. Pašvaldībai pieder meži 1200 hektāru platībā. Protams, nepārdosim augošu mežu, bet varam pieaugušus mežus izcirst un ieņemt katru gadu 100 000 eiro. Tāpat arī pašvaldībai ir 5000 hektāri zemju. Varētu atsavināt 897 hektārus nevērtīgo, pašvaldībai nevajadzīgo zemju un iegūt 500 000 eiro,” pauda priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers.

Viņš arī rosināja izveidot uzņēmējdarbības atbalsta fondu, kur sakrāt naudu un pēc tam to piešķirt novada uzņēmējiem. “Tā būtu kā atbalsta programma, neprasot pretī sasniedzamo mērķi. Arī mazie uzņēmēji varētu būvēt laukumus, labot ceļus. Uzņēmēji mums ir ļoti svarīgi, tādēļ prasīsim, lai tikai saglabā saimniecisko darbību un nodrošina darba vietas,” pauda

Vairāk lasi šodien laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.