Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

KP: Pašvaldībām jānodrošina nediskriminējoša attieksme pret medijiem

Attēlam ilustratīva nozīme

Pašvaldībām ir jānodrošina nediskriminējoša attieksme pret medijiem, atzīmēja Konkurences padomes (KP) vadītājs Juris Gaiķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KP aģentūru LETA informēja, ka iestāde jau gadiem paudusi viedokli par pašvaldību izdoto drukāto informatīvo izdevumu radīto risku godīgai konkurencei mediju tirgū. Tāpēc KP pozitīvi vērtē ceturtdien, 8.oktobrī, Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītos grozījumus likumā par pašvaldībām, kas paredz, ka pašvaldības ir tiesīgas ne biežāk kā vienreiz mēnesī izdot bezmaksas drukātus informatīvos izdevumus, kuros tās varēs informēt sabiedrību par tās funkciju izpildi.

“Šis ierobežojums, kas nostiprināts ar likuma grozījumiem, neattiecas uz informatīvajiem izdevumiem, kuros tiks publicēti tikai pašvaldības un tās institūciju pieņemtie tiesību akti un to skaidrojumi,” pauda konkurences uzraugs.

Gaiķis piebilda, ka pieņemtie grozījumi ir solis pareizā virzienā, lai godīgas konkurences apstākļos tiktu nodrošinātas visu iesaistīto pušu intereses.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus KP redzeslokā nonākušas situācijas, kad mediji sūdzas par pašvaldības rīcību, ierobežojot piekļuvi informācijai, kas nepieciešama neatkarīgo mediju darbam. KP ieskatā, plašsaziņas līdzekļu saimnieciskā darbība nav iespējama bez pilnvērtīgas piekļuves informācijai un gadījumā, ja šī piekļuve informācijai tiek nepamatoti ierobežota, plašsaziņas līdzeklis var tikt spiests pārtraukt tā saimniecisko darbību un atstāt konkrēto tirgu.

“Lai pašvaldības nenonāktu KP redzeslokā, tām ir ieteicams periodiski pašām izvērtēt iespējamos konkurences neitralitātes pārkāpuma riskus, lai nodrošinātu nediskriminējošu attieksmi pret sabiedriskajiem medijiem,” uzsvēra Gaiķis.

KP atgādināja, ka šā gada sākumā spēkā stājās grozījumi Konkurences likumā, kas aizliedz publiskām personām – valstij un pašvaldībām vai to kapitālsabiedrībām – pārkāpt konkurences neitralitātes principu jeb nepamatoti ierobežojot vai pat liedzot privātajiem uzņēmējiem iespēju darboties tirgū. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja KP konstatēs, ka pašvaldības nodrošina sev un savām kapitālsabiedrībām kādas priekšrocības, kas nav pieejamas privātajiem komersantiem, vai diskriminēs kādu no privātajiem komersantiem, tā vispirms sāks pārrunas ar konkrēto valsts iestādi, pašvaldību vai tai piederošu kapitālsabiedrību. Nesekmīgu pārrunu gadījumā iestāde kapitālsabiedrībām varēs piemērot disciplinējošas sankcijas – naudas sodu līdz 3% no iepriekšējā gada apgrozījuma.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien, 8.oktobrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, nosakot, ka informatīvos izdevumus, kuros pašvaldības vietējos iedzīvotājus informē par savu darbu, varēs izdot ne biežāk kā vienu reizi mēnesī. Ar grozījumiem likumā par pašvaldībām noteikts, ka izdevums būs periodisks iespiedtehnikā izdots izdevums un iedzīvotājiem pieejams bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.