Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kopienu svētki jūnijā un jūlijā turpinās

Šī vasara Alūksnes novadā īpaša ar to, ka katrā pagastā notiks vietējās kopienas svētki. 25. maijā Zeltiņu pagastā notika pirmais šāda veida pasākums. Jau jūnijā, pēc tam arī jūlijā un augustā kopienas svētkus svinēs arī pārējie pagasti. Vēl pirms Jāņiem – mālupieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku iniciatore un projekta autore ir Alūksnes novada Kultūras centra direktora vietniece kultūras darba vadībā Sanita Eglīte, kura skaidro, ka kopienu svētku būtība ir veicināt pagastu iedzīvotāju savstarpējo komunikāciju un sadarbību, lai iedzīvotāji vairāk saliedētos, spētu vienoties par lietām, kas viņiem svarīgas un par kurām viņi paši var pieņemt lēmumus, lai iedrošinātu pašus rīkoties, darīt un iesaistīties. “Jau šobrīd vairākos novada pagastos ir aktīvas un darbīgas kopienas, kas regulāri tiekas gan atpūtas, gan kopīga darba pasākumos un paveic patiesi vērtīgas lietas savai teritorijai. Kopienu saliedēšanās pasākumu formas katrā teritorijā būs atšķirīgas, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un iesaistīties tajos,” saka S. Eglīte.

22. jūnijā 14.00 Mālupes brīvdabas estrādē kopienu svētki Mālupē “Tradīcijas vieno!”:

14.00 – 15.00 Kopiena runājas – sarunas pie apaļā galda ar ieskatu pagasta vēsturē un kopīgiem kopienas plāniem nākotnē, par kopienas ikdienu un sapņiem, 15.00 – 15.30 Kopiena rotājas – kopīga Jāņu dienas dekoru gatavošana, ugunskura veidošana, siera siešana, 15.30 – 17.30 Kopiena lustējas – dziesmu dziedāšana un dančos iešana kopā ar Rankas tautas nama folkloras kopu “Ramkas rakstīni”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

29. jūnijā 20.00 – 24.00 Pededzes Kopienas svētki “Pankūku un deju cienītāji”: pededziešu kopā pulcēšana, lai pie sarunu galdiem dzimtu labākās idejas un priekšlikumi kopienas darbīgai nākotnei. Diskusijas, ideju izzināšana, plāni un kopīgi svētki, muzikālais noformējums, pededziešu “ciemu” gatavoto pankūku parāde un degustācija.

6. jūlijā 11.00 pie Malienas tautas nama Malienas pagasta kopienu svētki Brencos “Malēnieši KOPĀ KUSTĪBĀ!”:

11.00 – 13.00 Kopiena sporto – plānots spēlēt puna partiju, riču-raču, bumbot un paskriet, un piedalīties radošā nodarbē, 13.00 – 13.30 Kopiena pie saimes galda – kopīgi gatavotās zupas baudīšana, 13.30 – 14.30 Kopiena sarunājas – sarunas par dzīvi Malienā, par kopienas ikdienu un sapņiem. Pasākuma laikā bērnu priekiem būs dažādas izzinošas un jautras aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

6. jūlijā 15.00 – 19.00 Alsviķu pagasta Silakrogā, “Kārlīšos”, Alsviķu Kopienas svētki “Satikšanās krustcelēs”. Sīkāka informācija sekos.

13. jūlijā no 11.00 līdz 17.00 parkā pie Jaunannas tautas nama – kopienas svētki “Mēs ziedam Jaunannā!”. Iedzīvotāji aicināti piedalīties kopienas makšķerēšanas sacensībās pie Pededzes, ziedu paklāja veidošanā pie Jaunannas tautas nama, fotoorientēšanās spēlē, bērnu velosacensībās, radošajās darbnīcās.

Kopienas uzņēmēju, amatnieku, zemnieku, rokdarbnieku, kūku cepēju “lielīšanās” ar savu produkciju, tās apskate un degustācija ar iespēju iegādāties. Svētku noslēgumā plānotas sarunas par kopienas turpmākajām iecerēm, baudīt muzikālus, kopienas ģimeņu un interešu grupu sagatavotus priekšnesumus, apbalvot sacensību uzvarētājus.

20. jūlijā 16.00 pie SKIIM centra “Dailes” Ilzenes kopienas svētki “Lai sanākam, lai svinam!”. Sīkāka informācija sekos.

27. jūlijā Jaunlaicenes kopienas svētki “Ja sēsim, tad pļausim!”. Sīkāka informācija sekos.

27. jūlijā 14.00 – 17.00 Liepnas kopienas svētki “Toreiz un tagad” Liepnas upes krastos, Muižas alus brūža un Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskolas stadionā. Sīkāka informācija sekos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.