Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kokmateriālu grib apstrādāt paši

Latvijas kokrūpniecības nozares vidējie un mazie uzņēmēji satraukušies par akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” ieceri mainīt apaļkoku pārdošanas līdzšinējo procedūru. Pastāv risks, ka valsts mežos izaudzēto koksni neapstrādās tepat Latvijā vietējie uzņēmumi, bet uzpirks ārvalstīs bāzētas ražotnes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iebilstot pret gaidāmajām izmaiņām AS “Latvijas valsts meži” apaļkoksnes sortimentu tirdzniecības principos, Latvijas kokapstrādes uzņēmumi vienojušies atklātā vēstulē valdībai. Vēstuli parakstījuši arī Alūksnes un Apes novadu kokapstrādes uzņēmumi, piemēram, “Vaidens”, “Alūksnes koks”, “SGA Plus”, “Rismus VK”, “4 Plus.” Kokapstrādes uzņēmumi vēstulē norāda, ka nevēlas pieļaut Latvijas kokmateriāla, jo īpaši zāģbaļķu, aizplūšanu no valsts bez pārstrādes, pie tam Latvijas kokrūpniecības uzņēmumu jaudas ir pietiekamas un Latvijas mežos izaugušos zāģbaļķus var pārstrādāt paši Latvijā. Koksnes sortimenta tirdzniecības principu maiņa var radīt neatgriezenisku kaitējumu Latvijas mežu nozarē strādājošajiem uzņēmumiem, kā arī negatīvi ietekmēt valsts ekonomiku.

Kokrūpniecības nozares izaugsmē nozīmīga loma ir “Latvijas valsts mežiem”, kuru izejmateriālu nozares uzņēmumi izmanto 30 – 70% apmērā, minēts Latvijas kokapstrādes uzņēmumu atklātajā vēstulē. Sadarbība ar “Latvijas valsts mežiem”, uzņēmēju ieskatā, līdz šim ir bijusi stabila un prognozējama ar vispārzināmiem nosacījumiem, ļaujot nozares uzņēmumiem ilgtermiņā nodrošināt stabilas cenas un apmērus kokrūpniecības eksporta gala izstrādājumiem.

Plašāk par kokapstrādes uzņēmumu problēmām lasiet šodien laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.