Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ko rakstījām 2014. gada maijā: kā Armandu Mustu iecēla SIA “Alūksnes nami” valdes locekļa amatā


Sākot ar 2014. gada 15.maiju par SIA “Alūksnes nami”valdes locekli iecelts Armands Musts (no kreisās). Viņu šajā amatā ar vienpersonisku lēmumu kā kapitāldaļu turētājs apstiprinājis Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.
Foto: Līga Vīksna

Šonedēļ tapa zināms, ka no amata tiek atsaukts Alūksnes novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Armands Musts. Iemesli – uzticības zaudēšana, pilnvarojuma līguma, Dzīvojamā fonda pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pilnvarojuma līguma nosacījumu nepildīšana, kapitāldaļu turētāja pārstāvja rīkojumu nepildīšana, normatīvo aktu regulējuma neievērošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par A. Musta atsaukšanu no amata Alūksnes novada domes deputāti 26. novembrī diskutēja arī domes sēdes slēgtajā daļā, lai gan deputāte Līga Langrate iesniedza priekšlikumu šīs diskusijas izvērst atklāti, rosinot “nebaidīties pašiem no sevis”. Viņas priekšlikumu vairums noraidīja: “par” L. Langrates priekšlikumu balsoja tikai viņa pati, Modris Lazdekalns, Ainars Melders, Jānis Zeltiņš, Jana Zilkalne, “pret” – Viola Aija Kaparšmite, Laimonis Sīpols, Mārtiņš Augstkalnietis, Jānis Skulte, Aivars Fomins, Arturs Dukulis, Dzintars Adlers, balsojumā nepiedalījās Maruta Kauliņa, bet sēdē nepiedalījās deputāti Verners Kalējs un Druvis Mucenieks, līdz ar to jautājumu tomēr skatīja slēgti.

Plašāk par šo lēmumu lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņu” 27. novembra laikraksta numurā, bet šeit publicējam 2014. gada 16. maija “Alūksnes Ziņu” rakstu, aprakstot to, kā A. Musts tika izvirzīts un apstiprināts SIA “Alūksnes nami” valdes locekļa amatam.

Līga Vīksna

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2014. gada maijā:

Alūksnes namos” jauna vadība

Kopš vakardienas Alūksnes novada pašvaldības komercsabiedrībā SIA “Alūksnes nami” ir jauna vadība – līdzšinējā valdes locekle Valentīna Omeļjana ir atbrīvota no darba uz savstarpējās vienošanās pamata, vietā stājoties alūksnietim Armandam Mustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V.Omeļjana šos pienākumus veica gadu – kopš 2013.gada 30.aprīļa, kad izsludināja konkursu uz vakanto amatu, jo iepriekšējais valdes loceklis Mihails Kosinovs bija iesniedzis atlūgumu. Jaunais vadītājs A.Musts ir SIA “Eols” saimniecības daļas vadītājs, 2013.gadā Alūksnes novada pašvaldību vēlēšanās kandidēja Zaļo un zemnieku sarakstā ar 2.numuru, bet novada domē netika ievēlēts. Savulaik bijis deputāts un domes priekšsēdētājs Alūksnes pilsētas domē.

Uzņemsies atbildību par savējo

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis norāda – šoreiz konkurss uz amatu nav sludināts, bet atbilstoši likumam domes priekšsēdētājs jauno vadītāju amatā apstiprinājis vienpersoniski bez pārbaudes laika. “To, ka pārmaiņas šajā iestādē vajadzīgas, atzīst visi. A.Musts izvēlēts, jo viņš agrāk bijis Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs, pārzina, kas bijis “Alūksnes namos”. Viens no nosacījumiem ir ka A.Mustam jāievēro vienošanos starp mani un viņu, jo atbildību nesu es kā domes priekšsēdētājs un kapitāldaļu turētājs, nevis novada dome. Ja A.Musts strādās tā, ka tiek ievērotas iedzīvotāju un pašvaldības intereses, viņam būs 100 procentu politiskais atbalsts, ja nē – tiks atbrīvots,” skaidro A.Dukulis. Jautāts, ko atbildēs iedzīvotājiem, kuri taujās, kādēļ amatam izvēlēts sava saraksta cilvēks, A.Dukulis norāda – tā ir politiskā atbildība. “Amatā apstiprinājām savu cilvēku, kurš gāja ar mums kopā uz vēlēšanām, tādēļ mēs uzņemsimies visu atbildību. Tas nebūs tā, ka konkursa kārtībā amatā apstiprina kādu no malas un, kad rodas problēmas, visi atrunājas: mēs jau nē, konkurss… Apzinos, ka līdz ar šo lēmumu uzņemos lielāku atbildību. Nebūs vairs tā, kā liela daļa iedomājas – vecajās sliedēs mierīgi ripināt uz priekšu,” saka A.Dukulis.

Joprojām daudz sūdzību

V.Omeļjana atbrīvota no amata, jo uzņēmumā joprojām esot daudz neatrisinātu iekšēju problēmu. “Parasti ir trīs varianti: vai nu jaunais vadītājs izveido savu komandu un vada uzņēmumu, jaunais vadītājs veic tikai nelielas izmaiņas esošajā sistēmā un vada kolektīvu vai arī uzņēmuma esošā sistēma aprij jauno vadītāju. Šobrīd īstenojies pēdējais, jo V.Omeļjana kolektīvā veikusi tikai nelielas izmaiņas, kodols palicis vecais,” secina A.Dukulis. Tomēr viņš pateicas V.Omeļjanai par paveikto darbu. “Viņas vadīšanas laikā daudzas lietas pamazām juridiski ir sakārtotas, bet mani neapmierina temps un darbības, kā viņa risināja elementārus, ikdienišķus jautājumus. Viņa nespēja kolektīvā iekšēji atrisināt problēmas. Jau startējot vēlēšanās un stājoties amatā uzsvēru, ka vispirms izzināšu situāciju un ja redzēšu, ka kāds no vadītājiem neatbilst savam amatam, to nomainīšu. Pirmais pussolis jau bija SIA “Rūpe”, tagad “Alūksnes namos”, bet redzot, kā rit darbi, neizslēdzu, ka notiks vēl kāda vadītāja maiņa. Man sev apkārt vajag gudrākus vadītājus par mani, nevis…” saka A.Dukulis. Viņš atzīst – kopš “Alūksnes namus” vadīja V.Omeļjana, ir mainījies iedzīvotāju sūdzību raksturs par šīs iestādes darbu, bet sūdzību joprojām ir gana daudz, īpaši par iekšējo pakalpojumu sniegšanas mehānismu un juridiskām niansēm.

Strādās iedzīvotāju labā

V.Omeļjana “Alūksnes Ziņām” norāda, ka šobrīd nekādus komentārus sniegt nevēlas. A.Musts atzīst, ka uzņemties jauno amatu viņu uzrunājis A.Dukulis. “Domubiedru grupā “Alūksnieši” esam jau iepriekš analizējuši visu pašvaldības komercsabiedrību darbību. V.Omeļjana strādāja gadu, bet gaidītā efekta nebija. Par to liecina arī iedzīvotāju neapmierinātība, kas izpaužas sūdzību veidā domes priekšsēdētājam un arī pašiem “Alūksnes namiem”. Risinājumam un efektīvam rezultātam jābūt ātram, tādēļ vadības maiņa notika šādi. Par to, kas notiek uzņēmuma iekšienē, pakalpojuma saņēmēji – iedzīvotāji – nav vainīgi, viņu interesēs ir pēc iespējas labāks serviss, ko saņemt no “Alūksnes namiem”, un to ir jānodrošina,” saka A.Musts.

Jautāts atklāt savu redzējumu par iestādes darbību, viņš uzsver – tā, lai iestāde strādātu iedzīvotāju labā, efektīvi pārvaldītu nekustamos īpašumus un pozicionētu sevi arī brīvajā tirgū ar tiem pakalpojumiem, ko var sniegt. “Jāmotivē arī darba kolektīvu. Iedzīvotājiem jāatspoguļo konkrētu shēmu – kā strādāsim, kādi ir izcenojumi, kādas ir līgumsaistības, jāatrunā abu pušu atbildība. Tam visam jābūt ļoti korekti, bet līdz šim attiecībā pret iedzīvotājiem tā nav bijis,” uzskata A.Musts. Viņš uzskata, ka šobrīd “Alūksnes nami” iekšēji kā iestāde strādā ļoti izšķērdīgi uz iedzīvotāju maksātās apsaimniekošanas naudas rēķina. “Ātri jārisina pēdējo siltināto daudzdzīvokļu māju jautājumus, jo par to ir saņemtas sūdzības no Latvijas Investīciju attīstības aģentūras, un jādara to tā, lai iedzīvotāji neciestu,” saka A.Musts. Informācija datu bāzē “Lursoft” liecina, ka šogad martā uzsākts fiziskas personas A.Musta maksātnespējas process. A.Musts “Alūksnes Ziņām” norāda – maksātnespējas process ir viena no biznesa sastāvdaļām, to ir iespēja pielietot jebkuram pilsonim. “Mēs esam izvērtējuši savas iespējas, esam darījuši to, ko likums atļauj. Tā notiek visā pasaulē un no tā nav jākautrējas,” viņš komentē.

Vajadzēja konkursu

Alūksnes novada domes koalīcijas deputāte Jana Zilkalne uzskata, ka vadības maiņa “Alūksnes namos” bija nepieciešama, tomēr viņa neatbalsta to, ka jaunais vadītājs izvēlēts bez konkursa. “Līdzšinējās vadītājas darbībā bija daudz neprecizitāšu. Netika izpildīts tas, kas bija norādīts revidenta ziņojumā. Joprojām bija nepilnības Ministru kabineta noteikumu ievērošanā un īstenošanā, lai iedzīvotāji no tā gūtu maksimālu labumu, jo “Alūksnes namu” kā iestādes mērķis ir gādāt par iedzīvotāju īpašumu apsaimniekošanu. Lai gan likums to atļauj, tomēr man nav pieņemami tas, ka netika izsludināts konkurss. Tagad amatā ir apstiprināts savējais – tā tas noteikti sabiedrībā izskanēs. Tas nevieš priekšstatu par caurspīdīgu un pārskatāmu domes darbu – tas atkal iedzīvotājos radīs aizdomu ēnu. Iedzīvotāji grib godīgumu un atklātību,” saka J.Zilkalne.

Uzņemas dubultu atbildību

Alūksnes novada domes opozīcijas deputāts Ainars Melders, paužot savas partijas viedokli, norāda – tas ir politisks lēmums, bet tādu vajadzējis pieņemt jau agrāk. “Arī Saeimā amatos liek savējos – tas nav nekas jauns. Kad Laimdotu Straujumu apstiprināja par premjerministri, Anriju Matīsu par Satiksmes ministru, viņi bija bezpartejiski, bet tāpat smuki iestājās “Vienotībā”. Tie ir politiski lēmumi, par ko jābūt politiskai atbildībai. Viņi zina sava cilvēka spējas, nes politisko atbildību, tādēļ šāds lēmums pat ir vērtējams pozitīvi. Tā pat ir dubulta atbildība, jo – ja rīko konkursu, atbildības nav nevienam. Šis ir domes priekšsēdētāja lēmums – mums nekādu iebildumu nav, ka viņš uzņemas atbildību. Apsveicu viņu par šādu drosmi!” saka A.Melders. Viņš uzskata, ka “Alūksnes namos” nebija kārtības, tādēļ vadību vajadzēja mainīt. “Pirms vēlēšanām “Saskaņas centrs” un nacionālā apvienība asi, pat ar apmelojumiem, teica, ka šajā iestādē viss ir slikti – manuprāt, viņiem tagad jāiet palīgā un kopīgi jāatrisina problēmas, nevis jārunā tikai no malas. Vēl labāk būtu, ja kādai no šīm divām partijām uzdotu sakārtot “Alūksnes namus”, bet, acīmredzot, domes priekšsēdētājs viņos nesaskatīja šādu spēku. Domāju, ka A.Mustam jaunajā amatā nebūs viegli – novēlu veiksmi,” saka A.Melders.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Informācija datu bāzē “Lursoft” liecina, ka uzsākts fiziskas personas A.Musta maksātnespējas process……….un ieliek vadošā amatā.Atlaist arī Dukuli,šis tak nesa atbildību.Atlaist Dukuli,Atlaist Dukuli,Atlaist Dukuli,Atlaist Dukuli,Atlaist Dukuli,Atlaist Dukuli,Atlaist Dukuli,

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.