Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Klāt Zinību diena!


Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā jaunajā mācību gadā izglītību iegūs 263 izglītojamie, strādās 43 skolotāji un 24 tehniskie darbinieki.
Foto: Ivars Vīksna

Katram pumpuram ir vajadzīgs laiks, saule, gaiss un mitrums, lai uzziedētu un nestu sēklas. Tā arī mēs savas vēlmes ar varu nevaram īstenot. Neatlaidība un sīksta pacietība vainago darbu un palīdz arī mazā dārzā izaudzēt krāšņas rozes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

(Z. Mauriņa)

Pirms 25 gadiem Latvijas izglītības sistēmas krustcelēs parādījās jauna ceļa norāde – Valsts ģimnāzija. Būdama gluži kā magnēts, atjaunotajai Valsts ģimnāziju kustībai radās sekotāji, un šobrīd 30 Valsts ģimnāzijas Latvijā ir tās, kas vispārizglītojošo skolu tīklā uzskatāmas par celmlaužiem pedagoģijas izaicinājumu un novitāšu pilnajā pasaulē. Jau tālajā 1996. gadā 1. septembrī mūsu skola direktora Gunāra Stradiņa vadībā ieguva Valsts ģimnāzijas statusu.

25 gadi ir gadsimta ceturksnis. Tas nav daudz, bet tas noteikti nav maz.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Un tā – šogad Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā izglītību iegūs 263 izglītojamie (7. – 9. klasēs – 165 skolēni un 10. – 12. klasēs – 98 skolēni), strādās 43 skolotāji un 24 tehniskie darbinieki.

Tradicionāli darbu jaunajā mācību gadā plānojam, pamatojoties uz iepriekš padarītā un skolas rezultātu analīzi. Skolas darbu galvenokārt raksturo izglītības kvalitāte. Es lepojos par absolventu mērķtiecību, jo, izvērtējot viņu mācību sasniegumus gan gada nobeigumā, gan valsts pārbaudes darbos, esam pārliecinājušies, ka tie ir atbilstoši katra spējām un ieguldītā darba rezultātam. Arī šogad, salīdzinājumā ar kopīgajiem vidējiem rādītājiem valstī, mūsu skolas audzēkņi uzrādījuši par 12 % augstākus rezultātus nekā valstī. Esmu gandarīta, ka skolu reitingā darbā ar talantīgajiem skolēniem starp 30 Valsts ģimnāzijām esam 12. vietā. Aizvadītais mācību gads pagāja attālināto mācību zīmē… Tas bija sarežģīts laiks visiem – audzēkņiem, pedagogiem, vecākiem, bet mēs izturējām. Paldies visiem – par sapratni, izturību, atbalstu!

Pateicos ģimnāzijas pūtēju orķestra un koru, kā arī citu interešu izglītības programmu dalībniekiem un pedagogiem par ieguldīto darbu vasarā, gatavojot video un sagaidot Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises “Saulesvija” filmēšanas grupu Alūksnē 21. jūlijā. Prieks par ģimnāzistiem, kuri iesaistījās arī Alūksnes pilsētas svētku notikumu organizēšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno mācību gadu uzsāksim klātienē, kaut valstī ir noteikti daudzi ierobežojumi. Esam izstrādājuši kārtību, kas nosaka “Covid-19” infekcijas drošības principu ievērošanu un izglītības procesa organizēšanu. Ar šo kārtību varēs iepazīties ģimnāzijas mājas lapā internetā. Būsim atbildīgi par savas un apkārtējo veselības aizsardzību, mēs ļoti vēlamies, lai ātrāk visi varam piedalīties visos klātienes notikumos bez ierobežojumiem.

Lai gan jaunās ēkas renovācijas process ir apstājies, audzēkņiem būs patīkami redzēt pārmaiņas ģimnāzijas vecās ēkas klasēs.

Priecājamies, ka jaunajā mācību gadā mūsu ģimnāzistiem būs iespēja gūt papildu zināšanas programmēšanā, jo, ieklausoties vecāku izteiktajos priekšlikumos un ieinteresēto skolēnu vēlmēs, atradām iespēju sadarboties ar Eiropas programmēšanas skolu “Datorium”, arī šogad visi varēsim izmantot uzdevumi.lv, maconis.lv, soma.lv, lai papildinātu savas zināšanas un prasmes.

Ar dāliju pušķiem un košajām lapām

Ik skolā nāk septembra rīts;

Mēs sveicinām, labā, un paldies tev sakām,

Ka zinību kamols mums tīts.

Pa stundai, pa dienai, to tinot un veļot,

Visaugstākā kalnā var kāpt;

Un tā gads aiz gada, tās gudrības smeļot,

Pēc gaišākas rītdienas slāpt!

(I. Driķe)

Esiet uzcītīgi, skolēni!

Esiet laimīgi, skolotāji!

Esiet saprotoši, vecāki!

Lai jaunais mācību gads mums ir veiksmīgs, radošs un veselīgs!

Daina Dubre – Dobre,

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.