Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kas notiks ar Alūksnes svētkiem

Visticamāk, Alūksnes pilsētas svētku plānotie pasākumi šovasar augustā tiks atcelti. Skaidrības vēl nav arī par kapusvētku norisi, bet jebkurā gadījumā alūksniešiem nebūs liegts sakopt piederīgo atdusas vietas un godināt viņu piemiņu.
Portālā www.aluksniesiem.lv sabiedrībai aptaujā jautājām, vai, ņemot vērā “Covid – 19”, vajadzētu atcelt Alūksnes pilsētas svētkus un kapusvētkus. Līdz ceturtdienas pēcpusdienai no 313  atbildējušajiem pārliecinoši lielākā daļa (185) uzskata, ka drošības apsvērumu dēļ jāatceļ abi pasākumi.
“Gala lēmums vēl nav pieņemts, bet konceptuāli esam jau vienojušies, ka pilsētas svētki varētu nenotikt. Būsim reāli, ka nebūs. Maija domes sēdei virzīs šo jautājumu lemšanai,” saka Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.
Viņš uzsver – pilsētas svētkus un kapusvētkus katru gadu Alūksnē neapmeklē tūkstotis iedzīvotāju, bet jārēķinās ar 5000 līdz 10 000 cilvēku. “Man nav pārliecības, ka augustā šādam skaitam cilvēku Latvijā ļaus pulcēties “Covid-19” dēļ. Šā gada pilsētas svētku programmā bija plānots, ka piedalīsies daudzi mākslinieki, amatiermākslas kolektīvi, rādīs īpašu deju uzvedumu – tas prasa vairāku mēnešu iepriekšēju sagatavošanos, kas pašlaik nav iespējama. Tādi Alūksnes pilsētas svētki, kādi bija visus iepriekšējos gadus, diemžēl šogad nevarēs notikt,” paredz A. Dukulis.
Iedzīvotājiem jābūt gataviem, ka arī Alūksnes kapusvētki noritēs citādāk, nekā ierasts. “Gribam vai nē, kapusvētki Alūksnē un alūksniešiem tomēr ir svēta lieta. Domāju, tie gan notiks. Jau gadiem ierasts, ka Alūksnes kapos tuvinieku atdusas vietas pirms kapusvētkiem sakopj jau no jūlija beigām. Rosinām tā rīkoties arī šogad – izdarīt laikus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mēs noteikti izzināsim citu pašvaldību pieredzi šajā jomā – kā zināms, piemēram, Latgalē kapu­svētki sākas jau maijā. Ja taps skaidrs, ka augustā kapusvētki tādā izpratnē kā līdz šim nevarēs notikt, ja aizliegs pulcēties tik lielam skaitam cilvēku, tad veiksim iedzīvotāju aptauju, informēsim, lai strikti ievērotu noteikumus, kādi tobrīd valstī būs spēkā, un cerēsim uz iedzīvotāju sapratni Alūksnes kapusvētkos neveidot lielu pulcēšanos,” saka A. Dukulis.
Viņš uzsver – pašlaik arī vēl satraukumu rada tas, kāda būs situācija pēc 15. maija, kad iedzīvotāju brīvai kustībai Latvija atvērs robežas ar Igauniju un Lietuvu. “Arī no tā varēsim izdarīt secinājumus par turpmāko. Būtu ļoti labi, ja valstī noteiktie ierobežojumi beigtos līdz 1. septembrim, lai izglītības iestādēs var pilnvērtīgi uzsākt jauno mācību gadu. Tas ir svarīgākais,” viņš domā un norāda – tā kā valstī šonedēļ mīkstināti ierobežojumi, arī Alūksnes novadā pamazām sāk atdzīvoties iestāžu darbs, tūrisms.
Nav ļaunuma bez labuma – atceļot pilsētas svētku pasākumus, pašvaldības budžetā ietaupīsies ap 100 000 eiro. A. Dukulis uzsver – deputātiem būs jālemj, kur tos izmantot. “Mans priekšlikums būs  ieguldīt paliekošās lietās, piemēram, remontos,” saka A. Dukulis.
Arī Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzskata, ka drošāk ir šā gada  pilsētas svētku masu pasākumus atcelt. “Pretējā gadījumā uz Alūksni plūdīs lielas cilvēku masas, ko nevarēsim kontrolēt. Mums ir jādomā par sava novada iedzīvotāju drošību. Rīkosim mazākus pasākumus,” saka Dz. Adlers. Viņam ir jau ideja, kur varētu izlietot ietaupītos līdzekļus, ko neiztērēs pilsētas svētkiem – novada ceļu sakārtošanā, kā to rosinājuši novada uzņēmēji un zemnieki. Par to sīkāk plānots diskutēt nākamnedēļ tautsaimniecības komitejas sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.