Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kas ir Alūksnes pilsētas sākumskolēna pārtikas pakā?


Šāda ir Alūksnes pilsētas saņemtā pārtikas paka 2. klases skolēniem.  11. martā. Tās sastāvā ir daudz Latvijā ražotu produktu, tostarp Alūksnes novadā, arī vairākas sejas aizsargmaskas, programmas “Skolas piens” un “Skolas auglis” produkti.
Foto: Līga Vīksna

Alūksnes pilsētas sākumskolas un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolēnu vecāki šonedēļ saņēma ikmēneša pārtikas pakas, ko izsniedz jau vairākus mēnešus, notiekot attālinātajam mācību procesam. Arī citu Alūksnes novada izglītības iestāžu audzēkņu vecāki tās saņēmuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lūkojām, kas šomēnes ir Alūksnes pilsētas sākumskolēna pārtikas pakā un secinājām, ka katru mēnesi tās saturs tiek arvien uzlabots.

“Cenšamies katru mēnesi dažādot pakas saturu, uzklausot arī vecāku viedokļus un ieteikumus. Tāpat arī tiek ņemts vērā tas, ko paši bērni labprātāk ēd, un iekļauti produkti, ko paši bērni mājās var pagatavot, piemēram, maisījums pankūku pagatavošanai. Raugāmies, lai pakā esošajos produktos būtu skolēniem vajadzīgās uzturvielas. Pakas saturu veidojām tā, lai tā būtu daudzveidīga – lai būtu pākšaugi, piena produkti, šķiedrvielu avots, augļi,” stāsta Alūksnes pilsētas sākumskolas direktore Uva Grencione – Lapseniete.

Jāuzsver, ka pakā bija arī vairākas sejas aizsargmaskas, programmas “Skolas piens” un “Skolas auglis” produkti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

U. Grencione – Lapseniete uzsver, ka ļoti laba sadarbība skolai ir ar SIA “Unti”, kas izglītības iestādē nodrošina ēdināšanu. “Vienmēr tiek uzklausīti un ņemti vērā skolas vadības ieteikumi, ierosinājumi, komplektējot pārtikas pakas. Manuprāt, paku saturs ir labs un katru mēnesi tiek arvien uzlabots. Iekļaujam pašmāju ražotāju produktus, tostarp SIA “Alūksnes putnu ferma” ražotās olas,” saka skolas direktore.
Direktore norāda – pārtikas pakas veidotas, 1. līdz 4. klasei par dienu rēķinot 1,42 eiro, bet 5. un 6. klasei 0,90 eiro. “Šoreiz pakas ir par 20 attālinātā mācību darba dienām,” viņa saka. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.