Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kadastrālās vērtības nekustamajiem īpašumiem nemainās

Sākoties 2021. gadam, kadastrālās vērtības nekustamajiem īpašumiem Latvijā palikušas nemainīgas. Tā ir tāda pati, kāda bija pērn. Šāda situācija, ka kadastrālo vērtību bāze ir 2020. gada līmenī, saglabāsies līdz brīdim, kamēr tiks izstrādāti un pieņemti Ministru kabineta noteikumi, kas noteiktu citu regulējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus jānorāda, ka līdzšinējās kadastrālās vērtības ir mainījušās tiem īpašumiem, kam pagājušajā gadā tika mainīti Kadastra informācijas sistēmā reģistrētie objekta raksturojošie dati (zemes vienības lietošanas mērķis vai apgrūtinājumi, noteikti citi meža zemes saimnieciskās darbības ierobežojumi u.tml., mainīts ēkas lietošanas veids, nolietojums vai ēkas apjoma rādītāji, kā rezultātā mainījusies ēkas kopplatība).

Tāpat jāvērš uzmanība, ka atsevišķiem lauksaimniecības zemju īpašniekiem var būt izmaiņas vērtībā, no kuras aprēķina nekustamā īpašuma nodokli. Šis pieaugums attiecas uz 5 % no visām lauksaimniecības zemju vienībām (17 500 zemes vienības), kam jāpiemēro speciālā vērtība, un tas saistīts ar faktu, ka Ministru kabinets 2016. gadā ieviesa speciālo kadastrālo vērtību sistēmu lauksaimniecības zemēm, kuru patība ir lielāka par trīs hektāriem. Speciālo vērtību noteica uz 10 gadiem – līdz 2025. gadam – un tās pieaugums ik gadu nedrīkst pārsniegt 10 % no iepriekšējā taksācijas gada speciālās vērtības.

Speciālās vērtības Valsts zemes dienests (VZD) nosaka ārpus Kadastra informācijas sistēmas – ar tām var iepazīties VZD mājaslapas sadaļā “Speciālās vērtības lauku zemei”. Īpašuma kadastrālo vērtību var uzzināt datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā “Kadastrs.lv” vai portālā “Latvija.lv”, izmantojot e – pakalpojumu “Mani dati kadastrā”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sandra Notruma, Valsts zemes dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.