Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā top jaunais Smiltenes novads?

Līdz brīdim, kad darbu sāks jaunais Smiltenes novads, kurā iekļausies arī Apes novads, atlicis vairs tikai pusgads. Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts stāsta, ka darbs pie jaunā novada izveides notiek. Lai gan “Covid-19” ierobežojumu dēļ visas iesaistītās puses nevar tikties klātienē un pārrunāt aktualitātes, sarunas notiek attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Darba grupa, kurā iekļauti visu trīs novadu priekšsēdētāji, vietnieki un izpilddirektori, tiekamies divas reizes mēnesī, šobrīd gan sarunas notiek attālināti. Pēdējā reizē runājām par struktūru. Ir apkopota visa informācija, kā novadi pašlaik strādā, kādi darbinieki ko dara. Savus priekšlikumus ir iesūtījuši sociālie darbinieki, kultūras darbinieki tos vēl apkopo, arī bāriņtiesas. Vai mēs visus ņemsim vērā vai nē, tas ir jautājums. Šobrīd ļoti konkrēti par struktūru un darbiniekiem neesam lēmuši. Varu pateikt vienīgi to, ka ne Apē, ne Raunā nebūs domes priekšsēdētāja un vietnieka. Arī izpilddirektors paredzēts viens – Smiltenē. Taču Raunā un Apē veidos atbalsta punktus. Kā tieši tos nosauksim, šobrīd nezinām,” stāsta J. Liberts.

“Jaunveidojamā Smiltenes novada struktūras izstrāde ir procesā un nevaram vēl runāt par konkrētu modeli, jo nav vēl gala saskaņojuma starp priekšsēdētājiem. Pamatuzstādījums ir pakalpojumu nodrošināšana iedzīvotājiem, lai tos sniegtu pēc iespējas tuvāk cilvēku dzīvesvietai. Tas attiecas uz visu novadu. Paralēli šim esam uzsākuši kopā izstrādāt citus plānošanas dokumentus. Piemēram, mobilitātes un pieejamības plānu, kas risinās iedzīvotāju pārvietošanās jautājumus pa visu novadu,” norāda Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Vairāk par jaunveidojamā Smiltenes novada aktualitātēm lasi 22.janvāra laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”. Lasi laikrakstu elektroniski šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.