Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jūtas vajadzīgi lasītājiem

No 12. janvāra grāmatu izsniegšanai klātienē darbu atsāka bibliotēkas. Tomēr, saasinoties situācijai ar “Covid-19” Alūksnes un Apes novados, Alūksnes pilsētas bibliotēkā no 15. janvāra brīvpieeja grāmatām un žurnāliem ir liegta, tos izsniedz bibliotekārs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drošības pasākumi jāievēro

Alūksnes pilsētas bibliotēkā apmeklētājus pieņem pirmā stāva foajē, kur bibliotekāri uzklausa viņu vēlmes un izsniedz nepieciešamās grāmatas vai žurnālus. “Grāmatas un žurnāli pēc saņemšanas no lasītājiem tiek nolikti karantīnā uz 72 stundām. Lasītājs atnākot savas grāmatas ieliek kastē, tās noliekam atsevišķā telpā, lai nebūtu saskarē ar citām grāmatām,” stāsta Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa.

Bibliotēkas apmeklējuma laikā jāievēro jau ierastie drošības pasākumi – masku lietošana, roku dezinfekcija, distancēšanās. Vienlaikus telpās var uzturēties noteikts skaits apmeklētāju: bibliotēkas pirmā stāva foajē – divi cilvēki, tāpēc lasītāji aicināti lieki nekavēties un, ja iespējams, grāmatas pasūtīt iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Ozoliņa uzsver, ka citi klātienes pakalpojumi pagaidām nav atjaunoti, tai skaitā slēgta lasītava izdevumu izmantošanai uz vietas, nav pieejami datori un maksas pakalpojumi. Apes novada bibliotēkas ir slēgtas, grāmatas iespējams samainīt, iepriekš sazinoties ar bibliotekāriem.

Uzziņas – pēc iepriekšēja pieteikuma

Pēc lasītāju pieprasījuma tiek nodrošināta arī bezkontakta grāmatu izsniegšana ārpus bibliotēkas telpām – pie bibliotēkas ēkas Lielā Ezera ielā 24, Alūksnē, par to iepriekš vienojoties telefoniski vai e – pastā. Savukārt informāciju un uzziņas par apmeklētāju pieprasīto tēmu sagatavo tikai pēc iepriekšēja pieteikuma (vēlams pieprasījumu bibliotēkai nosūtīt attālināti) un tā saņemama noteiktā laikā, sazinoties ar bibliotekāru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopš 21. decembra bibliotēka bija slēgta un, kad no 12. janvāra atkal lasītāji varēja nāk pie mums, dzirdējām daudz labu vārdu, sajutām, ka esam viņiem vajadzīgi. Telpas ir siltas un gaišas, tādēļ apmeklētājiem patika šeit uzkavēties. Īpaši jau bērniem, kuriem bibliotēka bija satikšanās vieta, kur var pavadīt laiku arī pēc mācību stundām. Ir lasītāji, kuri regulāri nāca jauno grāmatu dienās. Tagad tā visa pietrūkst. Un ir tik patīkami no apmeklētājiem dzirdēt vārdus: “Cik labi, ka jūs esat!”” saka I. Ozoliņa.

Viņa novērojusi, ka lasītāji ņem vairāk grāmatu vienā reizē, lai uz bibliotēku nāktu retāk. Trīs dienu karantīna mazliet piebremzē grāmatu plūsmu, īpaši tas attiecas uz jaunajām grāmatām. Pārsvarā tās ir vienā eksemplārā, tāpēc tik ātri pie kārotās grāmatas nevar tikt, var veidoties rinda.

Mainās lasīšanas ieradumi

Bibliotēkas direktore atzīst, ka pandēmijas laikā mainījušies lasīšanas ieradumi. Vidēji uz pusi pieaudzis lietotāju skaits, kuri piereģistrējušies 3td E–grāmatu bibliotēkā. Šī iespēja jāpopularizē, arī Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas resursi ārkārtējās situācijas laikā ir pieejami pilnā apjomā ne tikai bibliotēku tīklā, bet arī no mājām.

Darbu turpina arī bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa. Kā stāsta galvenā bibliotekāre Anita Zača, 6. klašu skolēni gatavojas diagnosticējošajam darbam, 5. un 6. klašu grupā ir liels pieprasījums pēc Astrīdas Lindgrēnas grāmatām. Tā kā grāmatu aprite šobrīd nav tik strauja, līdz 28. februārim pagarināts “Bērnu žūrijas” darbs.

I. Ozoliņa uzsver, ka lasītāji klātienē var apmeklēt arī pagastu bibliotēkas, kur cilvēku plūsma nav tik liela un drošības pakāpe ir augstāka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.