Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Juris Pūce: “Alūksnes novads ir dinamisks”

Foto: Alūksnes novads

Piektdien, 13. augustā, Alūksni vizītē apmeklēja “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Juris Pūce un Saeimas deputāts Viesturs Liepkalns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tiku iepazīstināts ar jaunajām projektu idejām, kas plānotas tuvākajam laikam, pārrunājām arī plašāku iespējamo redzējumu par Alūksnes vietu Latvijā ekonomikas attīstībā. Bija svarīgi redzēt, kā no valsts puses varam palīdzēt. Alūksnes novads ir dinamisks, no pašvaldības vadības puses ir redzējums un vēlme šeit attīstīt aktīvu uzņēmējdarbības vidi. Atrodoties pie Eiropas Savienības ārējās robežas tas ir liels izaicinājums, bet redzu, ka te ir gan enerģija, gan vēlme un ir arī padoms – tas netiek darīts neprātīgi vai, nenovērtējot konkrētā reģiona iespējas. Priecājos, ka tā ir un ceru, ka Alūksnei arī turpmāk izdosies,” komentē J. Pūce.

Viņš norādīja, ka Latvijas reģionos primārais augstāku ienākumu gūšanas veids ir attīstīt uz eksportu attīstītu ražošanu, tādēļ novadā nepieciešams attīstīt un veidot infrastruktūru, lai šādi uzņēmumi te vēlētos strādāt. “Piemēri, ka šādi uzņēmumi attīstās, ir Latvijā un arī Alūksnē. Turklāt, tiem nav obligāti jābūt lieliem uzņēmumiem – nākotnes ražošana nenozīmē 500 vai 1000 darbinieku, bieži tās ir 20-30 darba vietas, toties labi atalgotas. Tas rada spiedienu arī pārējai vietējai ekonomikai paaugstināt algas, piesaista kvalificētāku darba spēku, rada jaunu vidi ģimenēm, kas izvēlas dzīvot Latvijas reģionos. Tas ir svarīgi. Alūksnē tās kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas dēļ var attīstīt pakalpojumu sektoru, īpaši to, kas vērsts gan uz vietējo, gan kaimiņu valstu ienākošo tūrismu. Svarīgi attīstīt ieceļotājiem interesantu produktu klāstu un saprast, ka tas prasa diezgan konsekventu kopīgu darbu, jo tūrisma produktā viena atsevišķa apdzīvota vieta parasti ir par maz, ir vajadzīgs plašāks piedāvājums. Priecājos, ka tieši par to pašvaldības vadība arī aktīvi domā,” novērtēja J. Pūce.

Evita Aploka, Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.