Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Joprojām var saņemt pārtikas pakas

Vispārējās koronavīrusa pandēmijas “Covid – 19” laikā darbu nav pārtraucis Latvijas Sarkanais Krusts, tostarp arī Alūksnes komiteja. Atsevišķām iedzīvotāju grupām dala pārtikas pakas, ievērojot visus drošības pasākumus, strādā arī mazcenas veikals Alūksnes komitejas telpās.
Latvijas Sarkanā Krusta Alūk­snes komitejas izpilddirektore Ginta Priedīte stāsta, ka komitejas darbinieki pašlaik pārmaiņus klātienē strādā līdzšinējās telpās, Ojāra Vācieša ielā 8. “Priecājamies par ikvienu, kurš ievēro fizisko distancēšanos, sargājot sevi un apkārtējos. Tā tiek ievērota arī Alūksnes komitejas telpās, jo drošība pašlaik ir svarīga ikvienam. Tāpat Sarkanā Krusta brīvprātīgie strādā arī pagastos, lai gan man nav tiesību aicināt viņus to šajā pandēmijas laikā darīt obligāti. Taču vietējiem iedzīvotājiem šo brīvprātīgo darbinieku kontakttālruņi ir zināmi, tādēļ nevajadzētu būt grūtībām sazināties un saņemt savu pārtikas paku,” saka G. Priedīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagarina izziņas laiku
17. martā valdības sēdē pieņēma grozījumu Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredz, ka izsniegtās trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņas derīguma termiņš ir uzskatāms par pagarinātu uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, tas nozīmē – līdz 2020. gada 31. maijam.
Laikā, kad ir spēkā “Covid -19” izraisītā ārkārtas situācija, beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa derīguma termiņš, tas tiks pagarināts automātiski – uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāro mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām.
 Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgie iespēju robežās šajā laikā palīdz arī vientuļajiem cilvēkiem. “Ir gadījumi, kad cilvēks ir saslimis, un viņam šī pārtikas paka ir nepieciešama. Tad piegādes iespējas risinām kopā ar sociālo dienestu,” saka izpilddirektore.

Notikusi donoru diena
Neskatoties uz vīrusa izplatību, pagājušajā pirmdienā Alūksnē notika arī donoru diena. Šoreiz asinis nodot bija iespējams specializētā autobusā no Rīgas, kurā strādāja Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles darbinieki. Donoru dienu apmeklēja 70 cilvēki, bet par veseliem, lai nodotu asinis, atzīts tikai 61, kas gan nebija saistīts ar koronavīrusa izplatību. G. Priedīte informē, ka Valsts asinsdonoru centrs to uzskata par ļoti labu rādītāju izbraukuma donoru dienā.

Latvijas Sarkanajā Krustā komplektus
var saņemt
Persona vai ģimene, kas saņēmusi pašvaldības sociālā dienesta izdotu izziņu:
    • par atbilstību trūcīgas personas statusam,
    • kas apliecina, ka persona vai ģimene ir nonākusi krīzes situācijā,
    • kas apliecina, ka persona vai ģimene atzīta par maznodrošinātu (tās vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro) – no 01.01.2019. Sociālā dienesta atzīme par atbilstību fonda saņemšanas nosacījumiem.
Ģimenēm, kurās ir bērni vecumā līdz 24 mēnešiem, ir iespēja papildus saņemt pārtikas un higiēnas preču maziem bērniem komplektus.
Avots: Latvijas Sarkanais Krusts

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.