Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunums Alūksnē – velo noma

Alūksnē darbu sāka “Velo osta”, kas piedāvā dažādu transportlīdzekļu nomu kā vietējiem iedzīvotājiem, tā tūristiem izbraucieniem pa skaistākajām pilsētas vietām. Vairāki no “Velo ostā” esošajiem transportlīdzekļiem ir jaunums ne tikai Alūksnē, bet pat Latvijā. Piemēram, vai esat braucis ar četrvietīgu ģimenes velosipēdu? Alūksnē tādi ir!
“Velo ostas” nomas punkts izveidots Skolas ielas, O. Vācieša ielas un Pilssalas ielas krustojumā, speciāli “Velo ostas” vajadzībām celtā namiņā. Tur var iznomāt elektriskos skrejriteņus, elektromotociklus, dažādu veidu gokartus un elektromobiļus  bērniem, elektriskos velosipēdus un unikālus ģimenes velosipēdus, kādu nekur citur Latvijā nav. “Ģimenes velosipēdi ir divu veidu – vienos varēs braukt četri cilvēki, divi bērni un divi pieaugušie, un būs arī tādi, kur var braukt četri pieaugušie un divi bērni. Tie ir piemēroti gan ģimenēm, gan draugu grupām. Nav jāīrē katram savs transportlīdzeklis, bet visi var braukt ar vienu un kopā doties izbraucienos. Ģimenes velosipēdi ir ražoti Itālijā senā rūpnīcā,” ar piedāvājumu iepazīstina “Velo ostas” pārstāvis Kaspars Puris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

K. Puris stāsta, ka Alūksne pēdējo gadu laikā strauji attīstās, ir sakopti parki, pilsēta, atjaunoti tūrisma objekti, un tieši straujā tūrisma attīstība pilsētā rosināja izveidot braucamrīku nomu. “Pilsēta kļūst pievilcīga ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet arī ciemiņiem no ārvalstīm. Daudzās citās attīstītās Eiropas tūristu pilsētās viesiem ir iespēja ērti apskatīt un iepazīt pilsētu, izmantojot nomātus braucamrīkus, tā arī radās mūsu ideja par dažādu braucamrīku nomas pakalpojumu Alūksnē, lai papildinātu pilsētas tūrisma iespējas. Attīstot ideju, pieteicāmies biedrības “Alūksnes lauku partnerība” projektu konkursam, kur guvām finansiālu atbalstu. Lai visus transportlīdzekļus, kas mums ir šobrīd, iegādātos, nepieciešami ļoti lieli finansiāli ieguldījumi, tādēļ projektu finansējums ir liels atbalsts,” saka K. Puris.
Pilssalā ir ļoti intensīva kājāmgājēju plūsma, tādēļ dažādu braucamrīku nekontrolēta braukšana nav ieteicama. “Tā ir problēma. Pašvaldība negrib, lai, piemēram, ar gokartiem brauktu pa Pilssalu. Mēģinām rast kompromisu, lai varētu braukt pa asfaltēto daļu līdz stadiona beigām, taču ne līdz rotaļu laukumam, pludmalei. Šobrīd testa režīmā mēģināsim. Gribētos pierādīt, ka gokarti netraucē pārējiem, vai tas izdosies, redzēs. Braukšana pa Pilssalu jebkurā gadījumā ir drošāka nekā ļaut braukt pa pilsētu. Diskusija ir atvērta, un šo jautājumu vēl pārunāsim. Alūksnes novada pašvaldība norādījusi, ka ir svarīgas arī tūristu intereses, tādēļ idejas īstenošanā bija pretimnākoša. Palīdzēja ar padomiem un, iespēju robežās, kopā ar mums risināja problēmas, kas radās visā projekta izveides laikā,” teic K. Puris.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.