Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunlaicenes lepnums – muižas parks

Jaunlaicenes muižas parkam izstrādā ainavu tematisko plānu, kas būs pamats parka attīstībai un labiekārtošanai nākotnē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunlaicenieši lepojas ar to, ka dzīvo muižas parkā, priecājas, ka top plāns, un vēlas, lai visas ieceres īstenotos pēc iespējas ātrāk. Jaunlaicenes pagasta pārvaldes vadītāja Aiga Mūrniece rāda barona laikā parkā stādītu Mandžurijas riekstkoku uz kura aug plaušu ķērpis. “Šis ir vienīgais riekstskoks, kas saglabājies, un jāturpina par to rūpēties. Koks jāstutē, lai nenolūstu,” stāsta A. Mūrniece.

Ainavu tematisko plānu izstrādā ainavu arhitekte, arhitektūras zinātņu doktore Kristīne Dreija. “Jaunlaicenes muižas parka ainavu tematiskais plāns būs saskaņots dokuments, pēc kura vadoties, soli pa solim, tiks saglabāts Jaunlaicenes muižas parks, attīstīta muižas un Jaunlaicenes ciema centra infrastruktūra. Mērķis ir saglabāt Jaunlaicenes muižas parku kā vienotu dabas un kultūras mantojumu, izveidojot to par Vidzemes muižu kultūrainavas etalonu, nodrošināt kultūras norišu vietas un parka pieejamību sabiedrībai, popularizēt un veidot izpratni par kultūrvēsturiskajām vērtībām,” saka A. Mūrniece.

Vairāk lasi 6.oktobra laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”. Lasi laikrakstu elektroniski šeit. (https://aluksniesiem.lv/product/%e2%84%9677-06-10-2020/)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.