Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunie lauksaimnieki tuvākajā laikā varēs pieteikties atbalstam saimniecību dibināšanai vai esošo saimniecību pārņemšanai

Attēlam ilustratīva nozīme/ pexels.com

Lai sniegtu atbalstu jaunajiem lauksaimniekiem, atbalstot gados jaunus cilvēkus, kas saimniecības vadītāja statusā pirmo reizi dibina ekonomiski dzīvotspējīgu saimniecību, lai ražotu lauksaimniecības produkciju vai savā īpašumā pārņemtu esošu saimniecību , otrdien, 22. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus MK 16.06.2015. noteikumos Nr. 323 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākuma “Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība” apakšpasākumam “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai””, informē Zemkopības ministrijas pārstāvis Dagnija Muceniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka atbalsta pretendentiem ir jāizstrādā saimniecības biznesa plāns, kuru sagatavo vismaz trim gadiem, bet ne ilgākam laikposmam kā līdz 2024. gada 31. decembrim. Atbalsta apjoms biznesa plāna īstenošanai ir 40 000 eiro.

Noteikumu grozījumos precizēti atbalsta saņemšanas nosacījumi, lai nodrošinātu atbalsta pieejamību 2021.gadā, tāpat arī precizēti projekta atlases kritēriji, veicinot jauno lauksaimnieku dalību un produkcijas realizāciju caur lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām.

Tuvākajā laikā Lauku atbalsta dienests izsludinās projektu iesniegumu pieņemšanas kārtu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.