Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajai Alūksnes novada deputātei nedod atļauju savienot amatus

Alūksnes novada domes vēl esošais deputātu sasaukums 18. jūnija domes sēdē lēma par Alūksnes novada vidusskolas direktores Ilzes Līviņas iesniegumu atļaut savienot amatus un būt arī Alūksnes novada domes deputātei. Lēmumu gan nepieņēma, pieciem deputātiem balsojot “par”, pieciem balsojumā atturoties un pieciem nepiedaloties pēdējā domes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilze Līviņa/ Publicitātes foto

I. Līviņa Alūksnes novada domē, kas darbu sāks 1. jūlijā, tika ievēlēta 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās no “Nacionālās apvienības – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” saraksta. Tā kā abi klasificēti kā valsts amatpersonas amati, nepieciešama domes atļauja tos savienot.

Deputāts Modris Lazdekalns interesējās, vai ir pareizi, ka iepriekšējais sasaukums lemj par personu un tās darbībām, kas attiecas uz jauno sasaukumu. Pašvaldības juriste Sanita Bukane uz jautājumu, vai deputāti var aizliegt savienot amatus, atzina – ja saskata iespējamu interešu konfliktu, tad var, ja nē – likums nosaka, ka atļauja jādod.

Starp deputātiem gan raisījās domu apmaiņa, daļa piekrita M. Lazdekalnam, daļa norādīja, ka tas ir tikai formāls lēmums, kas jāpieņem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ko par šādu rīcību saka pati I. Līviņa un kāds ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja skaidrojums, lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņu” 29. jūnija numurā vai e-avīzē www.aluksniesiem.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.