Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunā notāre Alūksnē jūtas gaidīta

Alūksnē pēc ilgāka pārtraukuma sācis darbu zvērināts notārs. Tā ir rīdziniece Dace Elksne, kura jau pirmajās darba dienās sapratusi, ka Alūksnē notārs ir ļoti gaidīts, cienīts un priecājas, ka izvēlējusies šo pilsētu par savu prakses vietu. D. Elksne Alūksnē strādā kopš 20. aprīļa. Tikāmies, kad speciāliste jau iestrādājusies un mazliet iejutusies pilsētā. Klientus viņa pieņem Pils ielā 27, līdzšinējā “Swedbank” biroja vietā. “Neskatoties uz ārkārtējo situāciju, Alūksne ir pārsteidzoši rosīga – to var spriest gan pēc cilvēku plūsmas uz ielām, gan pēc notariātā jau notikušo darījumu skaita. Un Alūksnē ir fantastiski saulrieti,” vērtē jaunā Alūksnes zvērinātā notāre Dace Elksne. Viņa apņēmusies Alūksnē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un, kad tas būs iespējams, apmeklēt pasākumus un iepazīt pilsētas īpašās vietas. Tāpat rīdziniecei ir sapnis iemācīties aust, un viņa redz iespēju to Alūksnē izdarīt. Līdz šim D. Elksne trīs gadus ir strādājusi par notāre palīgu Rīgā, bet notariātā ir jau kopš studiju sākuma, kas ir ilgāk nekā desmit gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nenostājas neviena pusē

“Tas ir diezgan likumsakarīgi, jo mana mamma ir notāre. Man vienmēr simpatizēja tas, ko viņa dara, un kā tas ietekmē cilvēkus, tādēļ arī es profesionālajā jomā izvēlējos turpināt ģimenes ceļu. Izvēli stiprināja arī tas, ka notārs ir neatkarīgs. Šajā darbā neviens nav jāpārstāv, bet ir jācenšas sasniegt maksimāli labāko rezultātu klientam, atrisināt viņa problēmu, nenostājoties neviena pusē,” viņa stāsta.
Notārs izsenis ir viens no tiem speciālistiem, kuram cilvēki uzticas. “Notārs savā ziņā ir līdzīgs ģimenes ārstam. Daudzas ģimenes izmanto viena un tā paša notāra pakalpojumus paaudžu paaudzēs. Pie viņa gāja vecmāmiņa sagatavot testamentu, vēlāk nāk viņas bērni kārtot mantojuma lietu, mazbērni – formēt darījumus un tā tālāk. Ģimene šim notāram ir pilnībā uzticējusi pārvaldīt savu juridisko dzīvi. Līdzīgi kā pret ģimenes ārstu, pret notāru ir jābūt godīgam. Ja notāram neizstāsta patiesību un neizgaismo visu situāciju, tad grūti sasniegt vēlamo rezultātu,” vērtē
D. Elksne.

Labas atmiņas par Alūksni

Cilvēku uzticību jaunā notāre vēlas iemantot arī Alūksnē. Pēc aizvadītā gada novembrī nokārtotā zvērināta notāra eksāmena sekojusi prakses vietas izvēle. No Latvijas pilsētām, kur tobrīd bija vajadzīgs notārs, D. Elksne izvēlējusies Alūksni. “Tas bija apzināti, jo man šī pilsēta ir mazliet pazīstama. Pamatskolas gados esmu daudz laika pavadījusi Alūksnē – šeit dzīvoja manas labākās draudzenes ģimene, tādēļ man par šo pilsētu ir saglabājušās labas atmiņas. Tagad Alūksne ir mainījusies, kļuvusi vēl skaistāka,” saka notāre.
Ne mazāk svarīgs esot arī iemesls, ka Alūksnē notārs ir gaidīts. “Tāda sajūta man bija jau no pirmās dienas, kad sāku kontaktēties ar alūksniešiem par prakses biroja iespēju. Gan saziņā ar Alūksnes novada vadību, izīrētājiem, gan komunikācijā ar pirmajiem klientiem jutos gaidīta,” stāsta D. Elksne, uzsverot, ka šo uzticību notāram Alūksnē acīmredzami veidojusi līdzšinējā ilggadējā notāre Mārīte Rateniece. “Par viņu alūksnieši izsakās tik pozitīvi un gaiši, ka esmu sapratusi: šeit notārs ir vērtība. Ratenieces kundze ir vietējā, es ne, tādēļ mans uzdevums ir iejusties Alūksnē, cenšoties radīt tikpat lielu uzticību,” saka D. Elksne.

Grib kļūt par alūksnieti

Jautāta, vai darba vietas pārcelšana nozīmē arī pašas pārcelšanos uz dzīvi Alūksnē, D. Elksne atzīst, ka daļēji. “Darbdienās esmu pilntiesīga alūksniete, īrēju netālu dzīvokli, savukārt brīvdienās braukšu uz Rīgu, jo ģimene ir tur,” atklāj D. Elksne. Ja sākumā šķitis, ka 200 km attālums ir ievērojams, tad pēc pirmajām darba nedēļām jau ir skaidrs, ka arī rīdzinieks var strādāt Alūksnē un piemērot atbilstošu darba laiku. Notāre ir pateicīga pašvaldības vadībai par atsaucību piemērotu telpu atrašanā, un priecājas, ka izdevies iekārtot biroju Alūksnes centrā. “Telpas perfekti atbilst notāra biroja vajadzībām – ērta pieejamība, jo pirmais stāvs, te ir gaiši, saulaini, kas klientiem ļoti patīk. Netālu autoosta, jo daudzi brauc pie notāra no tuvākajām apdzīvotajām vietām ar sabiedrisko transportu, tāpat visapkārt ir pietiekami vietas, kur novietot privāto transportu, kā arī var ērti atnākt kājām,” priecājas rīdziniece. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba netrūkst

Pirmā nedēļa pagājusi praktiskos un tehniskos darbos, noslēdzot praksi Rīgā un iekārtojot to šeit, taču paralēli jau uzsākta klientu pieņemšana. “Patiesībā interese bija jau vairākas dienas pirms prakses atvēršanas. Tā kā jaunā notāra vārds jau bija paziņots, atsevišķi alūksnieši mani jau pat uzrunāja sociālajos tīklos. Savukārt pirmajā dienā klientu bija tik daudz, ka es strādāju pilnu darba dienu,” stāsta D. Elksne un cer, ka alūksnieši un apkārtnes iedzīvotāji arī turpmāk būs tikpat aktīvi.
“Izskatās, ka Alūksne ir rosīga darījumu pilsēta. To apliecina arī tas, ka pirmais klients bija rīdzinieks, kurš Alūksnē vēlas nopirkt nekustamo īpašumu. Prieks, ka Alūksne arī citiem ir tīkams galamērķis vai potenciālā dzīvesvieta,” vērtē notāre. Pirmo klientu interese lielākoties bijusi arī par mantojuma lietām, tāpat “sakrājušies” nekustamo īpašumu darījumi, ko interesenti atlikuši, gaidot Alūksnē notāru.
Arī pandēmijas laiks ieviesis savas korekcijas. “Cilvēki domā par naudas plūsmu šajā laikā, apsver, vai atsevišķus darījumus kārtot vai atlikt. Domāju, tā nebūs īslaicīgi, un problēmas nebeigsies līdz ar ārkārtējās situācijas pārtraukšanu. Mums ar ierobežojumiem būs jāsadzīvo, un cilvēki mācīsies pārkārtoties, mainīs paradumus arī darījumu kārtošanā,” stāsta D. Elksne.
Viens no šiem aspektiem ir attālināto pakalpojumu izmantošana, ko piedāvā arī notariāts. “Latvijas zvērinātu notāru pakalpojumi attālināti pieejami jau krietni sen, un tagad to ir iespēja izmantot vēl aktīvāk. Īpaši tas ir svarīgi, pandēmijas laikā pasargājot vecākās paaudzes cilvēkus, kā arī kārtojot darījumus, atrodoties ārzemēs. Taču jebkurā gadījumā darījumi e – vidē nākotnē kļūs arvien aktuālāki,” plāno
D. Elksne.
Savukārt, ja vēlaties tikties un saņemt pakalpojumus klātienē, zvērināts notārs Alūksnē pie­ejams pirmdienās no 12.00 līdz 18.00, otrdien trešdien un ceturtdien – no 9.00 līdz 17.00, piektdienās no 8.00 līdz 14.00.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.