Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jau klāt eksāmenu laiks

Daļai skolēnu bija pavasara brīvlaiks, bet 12. klašu audzēkņi kārtoja pirmo eksāmenu svešvalodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada Izglītības pārvaldes metodiķe Silva Zariņa stāsta, ka šajā mācību gadā skolēni kārtos atšķirīgus eksāmenus – paralēli vienā mācību priekšmetā notiks dažādi eksāmeni, jo šogad skolēni, kuri sākuši mācības atbilstoši iepriekšējam standartam, pēdējo reizi kārtos eksāmenus atbilstoši šiem standartiem.

Pēdējo gadu – pēc vecā standarta

Eksāmenus kārtos 12. klašu skolēni, vienlaikus šis ir pirmais mācību gads, kad 11. klases skolēni varēs kārtot eksāmenus saskaņā ar jauno vispārējās vidējas izglītības standartu. Lai iegūtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, arī šogad skolēniem nebūs obligāti jākārto ceturtais jeb izvēles eksāmens. To paredz jau 2020.gadā veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos. Obligātie eksāmeni ir trīs – latviešu valodā, vienā no svešvalodām un matemātikā. Šogad Alūksnes novadā tos vēl kārto gan angļu, gan krievu valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Angļu valodas eksāmenam 15. martā bija rakstu daļa, 15. un 16. martā – mutvārdu daļa. Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā angļu valodas eksāmenu kārtoja 28 skolēni, Alūksnes novada vidusskolā – 13 skolēni. Divi skolēni eksāmenu kārtos papildtermiņā, jo eksāmenu sesijas laikā bija slimi. Savukārt krievu valodas kā svešvalodas eksāmenu kārto pēdējo gadu. Ģimnāzijā to kārtot bija izvēlējušies trīs, bet vidusskolā – seši skolēni. Krievu valodas eksāmenu abu skolu audzēkņi kārtoja kopā kā apvienoto eksāmenu. Ceturto vai arī piekto, sesto eksāmenu skolēns var izvēlēties, ja tas ir nepieciešams iestājai augstākās izglītības iestādēs,” stāsta S. Zariņa.

Latiņu paaugstinās

Visos eksāmenos, lai tie būtu nokārtoti, jāsasniedz piecu procentu slieksnis. Nākamajā gadā šī latiņa tiks paaugstināta. Ja šogad skolēns eksāmenā neiegūst piecus procentus vai kādā no mācību priekšmetiem gada vērtējums ir zemāks pa četrām ballēm, nākamajā gadā eksāmenus kārto jau atbilstoši jaunā standarta prasībām, tas ir – visi eksāmeni jānokārto atbilstoši prasībām optimālajā vai augstākajā līmenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārējie eksāmeni norisināsies maijā, jūnijā – 11. klasei – optimālajā līmenī, bet 12. klases skolēni kā obligātos turpinās kārtot centralizētos eksāmenus latviešu valodā, matemātikā, ja kāds izvēlējis fiziku, ķīmiju, vēsturi, bioloģiju, tad kārtos arī šos eksāmenus.
Februārī un martā notikuši arī diagnosticējošie darbi 3. un 6. klašu skolēniem. Šo klašu skolēni šos darbus jau uzrakstījuši, 3. klašu audzēkņi apliecinājuši savas zināšanas latviešu valodā un matemātikā, 6. klases skolēni – latviešu valodā, matemātikā un dabaszinībās.

9. klašu skolēniem šogad jākārto četri eksāmeni – latviešu valodā, matemātikā, vienā no izvēlētajām svešvalodām – angļu, vācu vai krievu valodā, un Latvijas vēsturē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.