Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jānis Liberts saņems pabalstu

Foto: aluksniesiem.lv

Smiltenes novada pašvaldības ārkārtas domes sēdē šomēnes deputāti lēma piešķirt pabalstu divu minimālo mēnešalgu apmērā ik mēnesi bijušajam Apes novada domes priekšsēdētājam Jānim Libertam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bijušās pašvaldību amatpersonas var saņemt šādu atbalstu, pamatojies uz “Pašvaldības domes deputātu statusa likumu”. “Pabalstu var saņemt persona, kura no 1990. gada 4. maija līdz 2021. gada 30. jūnijam bijusi pilsētas domes, vēlētas rajona padomes, novada domes vai pagasta padomes priekšsēdētājs divus sasaukumus vienā pašvaldībā. Iesniegumā lūgts pabalstu piešķirt no šī gada 1. novembra,” skaidroja pašvaldības jurists Māris Rungulis. J. Liberts ir bijis Trapenes pagasta pārvaldes priekšsēdētājs vairākus sasaukumus, no 1991. gada līdz 2009. gadam, pēc tam Apes novada domes priekšsēdētāja vietnieks un no 2017. gada domes priekšsēdētājs. “Pabalstu piešķirot, persona nedrīkst strādāt algotu darbu, kā arī pabalstu var piešķirt ne ātrāk kā piecus gadus līdz noteiktā pensijas vecuma sasniegšanas brīdim. Visi kritēriji izpildās, tādēļ pabalsts ir jāpiešķir,” teic M. Rungulis.

Deputāts Ervins Labanovskis vaicāja, kāds ir pabalsta mērķis – pateikt cilvēkam paldies par darbu vai atbalstīt viņu grūtā brīdī? “Likums darbojas jau sen, un tobrīd mērķis bija, lai cilvēki nepaliktu bez iztikas līdzekļiem. Vērts vien piebilst, ka vairāk šāda sistēma nedarbosies un uz pabalstu kandidēt nevarēs,” teica M. Rungulis. Pašvaldības finanšu nodaļas vadītājs Jānis Adienis skaidroja, ka šādus pabalstus Smiltenes teritorijā pašvaldība maksā trīs, bet Apes novada teritorijā – četrām personām. Pašvaldības mēneša slogs kopā ar no jauna piešķirto pabalstu būs 4940 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.