Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izvērtēs iespēju piešķirt sociālo stipendiju studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm

Deputāti 3. jūnijā nolēma nodot izskatīšanai Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz piešķirt sociālo stipendiju studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo likumprojektu sagatavoja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), un pirms nedēļas to atbalstīja valdība. 

Grozījumi paredz, ka no šā gada 1.septembra daudzbērnu ģimeņu bērni saņems 160 eiro stipendiju.

Vienlaikus valdība lēma, ka IZM ne vēlāk kā līdz šā gada 1.augustam jāizstrādā un noteiktajā kārtībā jāvirza apstiprināšanai valdībā grozījumi Ministru kabineta noteikumos par stipendijām, nosakot sociālo stipendiju piešķiršanas kritērijus atbilstoši sociālās, demogrāfijas un izglītības politikas mērķiem, tās apmēru un piešķiršanas un administrēšanas kārtību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ieviestu jauno stipendiju fondu, IZM būs jāizstrādā nepieciešamā funkcionalitāte Valsts izglītības informācijas sistēmā, lai nodrošinātu datu apmaiņu ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) datu bāzi, Fizisko personu reģistru un citām informācijas sistēmām e-pakalpojuma “Studētgods” ieviešanai, izmantojot Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārziņā esošus koplietošanas risinājumus. Plānots, ka datu apmaiņas risinājumu izveidei un atlīdzībai ministrija un citas iesaistītās institūcijas, ieskaitot SIF, šogad var izmantot finansējumu līdz 200 000 eiro no ziņojuma apstiprināšanas brīža, kopumā nepārsniedzot šim demogrāfijas pasākumam paredzēto finansējumu 1 600 000 eiro atbilstoši likumam “Par valsts budžetu 2021.gadam”.

IZM ne vēlāk kā līdz 2022.gada 1.augustam jāizstrādā un jāvirza Ministru kabinetā grozījumi Valsts izglītības informācijas sistēmas noteikumos, ņemot vērā Augstskolu likuma grozījumus par sociālo stipendiju ieviešanu un ar saistīto datu apmaiņu.

Stipendijas daudzbērnu ģimeņu bērniem plānots izmaksāt jau šā gada rudenī, un tās saņems jaunieši, kuri sāks studijas valsts vai privātās augstskolas vai koledžas 1.kursā pilna laika klātienes studijās. Studentam būs jābūt sekmīgam, bez akadēmiskajiem parādiem. 160 eiro stipendiju maksās desmit mēnešus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, sociālā stipendija jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm ir “Demogrāfisko lietu centra” izstrādātās Ģimenes valsts pabalsta reformas sastāvdaļa, kas atbalstīta Saeimā 6.maijā, pieņemot grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, nosakot jaunu ģimenes valsts pabalsta apmēra un izmaksas kārtību no 2022.gada 1.janvāra.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.