Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izveidota darba grupa izglītības iestāžu tīkla plānošanai

Attēlam ilustratīva nozīme/ Loreta Jargane

Nepilns tūkstotis bērnu jeb 40 procenti – tik liels ir skolēnu skaita samazinājums pēdējo desmit gadu laikā Alūksnes novadā.
Lai izvērtētu un veiktu šī brīža situācijas analīzi izglītības iestādēs atbilstoši demogrāfiskajai situācijai un jaunā mācību satura prasībām, Alūksnes novada pašvaldība ir izveidojusi darba grupu un uzsākusi izglītības iestāžu tīkla izmaiņu plānošanu.
Kā vēsta deputāte Līga Langrate: “Tas ir neatliekami risināms jautājums, lai arī mūsu izglītības iestāžu audzēkņiem tiktu piedāvāta kvalitatīva izglītība, mūsdienīga vide un atbilstošs pedagogu resurss.”
Darba grupas uzdevumi būs apkopot informāciju par šī brīža situāciju izglītības iestādēs, kā arī veikt tās analīzi, ievērojot trīs pamatnostādnes: izglītības kvalitāte, izglītības pakalpojuma pieejamība, finanšu līdzekļu efektīva izmantošana.
Noslēgumā tiks sagatavots ziņojums, secinājumi un ieteikumi iespējamajiem risinājumiem nākotnē, kas tiks izskatīti novada domes komiteju sēdēs. Darba gaitā grupā tiks pieaicināti speciālisti, izglītības jomas eksperti un sabiedrības pārstāvji, lai kopīga darba rezultātā veidotu pārmaiņas, kuras dod pienesumu izglītības kvalitātei Alūksnes novadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.