Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izsolīti seši zemes gabali pie ezera

Noslēgušās Alūksnes novada pašvaldības izsludinātās sešu atsavināmo nekustamo īpašumu Alūksnē, Alūksnes ezera krastā, izsoles. Pieci no tiem ir ar adresi Ozolu ielā, viens – Pleskavas ielā.
Pērn laikrakstā jau rakstījām, ka pašvaldība gatavojas šos īpašumus pārdot. Īpašuma tiesības izsoles ceļā uz visiem šiem īpašumiem – Ozolu iela 4, Ozolu iela 4A, Ozolu iela 6A, Ozolu iela 8, Ozolu iela 10 un Pleskavas iela 3A (ābeļdārza teritorija netālu no Alūksnes virsmežniecības ēkas – red.) – ieguvusi Rīgā reģistrētā SIA “Format Investment”, kas nosolīja visus zemes gabalus. 
Kopējā summa, ko izsolē ieguva pašvaldība, ir 67 872 eiro. Visdārgāk nosolīts Ozolu ielas 6A zemes gabals – 14 762 eiro un Ozolu ielas 8 zemes gabals – 13 362 eiro, bet vislētāk Ozolu ielas 4 zemes gabals (6462 eiro).
Izsoles sākumcenas pašvaldība bija noteikusi saskaņā ar neatkarīga un sertificēta vērtētāja novērtējumu. Pašvaldības atsavināšanas komisijas priekšsēdētāja Ināra Kapulinska norāda – uz šiem zemes gabaliem Alūksnes ezera krastā bija minimāla Alūksnes novada iedzīvotāju interese. “Uz diviem zemes gabaliem izsolē pretendēja arī viens vietējais iedzīvotājs, bet uzņēmums viņa piedāvāto cenu pārsolīja,” saka I. Kapulinska.
Datu bāzē “Lursoft” pieejamā informācija liecina, ka SIA “Format Investment” reģistrētais pamatkapitāls pērnā gada novembra vidū bijis 3000 eiro. Kā darbības nozare norādīta automobiļu un citu vieglo tran­­­s­portlīdzekļu pārdošana.  Līdz 2017. gada 26. janvārim uzņēmuma nosaukums bijis SIA “Format Auto”. Uzņēmuma valdē kopš pērnā gada novembra ir Alūksnes novada iedzīvotāji Toms Klīdzējs un Mārtiņš Salaks.
Laikraksts sazinājās ar T. Klīdzēju, rosinot atklāt, kādam mērķim šī zeme iegādāta. Viņš ir izvairīgs un uzsver, ka tas esot komercnoslēpums, bet norāda, ka īpašumu izmantos saskaņā ar pašvaldības noteikumiem.
Alūksnes novada pašvaldības teritorijas plānotāja Ieva Silbauma norāda – pašvaldības teritorijas plānojumā paredzēts: visi izsolē atsavinātie īpašumi atrodas savrupmāju apbūves teritorijas funkcionālajā zonā. Galvenais izmantošanas veids ir savrupmāju un vasarnīcu apbūve.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.