Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināts projektu konkurss EEZ un Norvēģijas grantu stipendiju aktivitātē

2021. gada 10. februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina pieteikšanos Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu (EEZ/N) programmas “Pētniecība un izglītība” projektu konkursam stipendiju aktivitātē. Projektus var pieteikt akreditētas Latvijas augstskolas studentu, akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitātei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stipendiju aktivitātē paredzēts attīstīt augstākās izglītības studentu, akadēmiskā un administratīvā personāla zināšanas, prasmes un kompetenci pētniecības jomā. Stipendiju konkursā projektus var iesniegt akreditētas Latvijas augstskolas, kurām projektā ir jāiesaista vismaz viens donorvalsts partneris no Norvēģijas, Islandes vai Lihtenšteinas augstskolas. Projektos iespējams īstenot divu veidu mobilitātes – studējošo mobilitāti no trīs līdz 11 mēnešiem un akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitāti no vienas līdz četrām nedēļām. Projekta minimālais programmas finansējums ir 10 000 eiro, maksimālais finansējums ir 200 000 eiro, bet kopējais finansējums ir 1 582 866 eiro.

Aktivitātē plānots palielināt pētniecības projektu ietekmi, līdz ar to stipendiju projektu iesniegumi, kas veidos sadarbību ar apstiprinātajiem Baltijas pētniecības projektiem, paaugstinās savas iespējas finansējuma saņemšanai. Vienlaikus Baltijas pētniecības programmā iesaistītie projektu īstenotāji ir aicināti apvienot pētniecības un stipendiju aktivitātes, iesaistot doktorantus, maģistra un bakalaura studentus kopīgos pētniecības projektos.

Projekta ilgums var būt 12, 24 vai 30 mēneši. Projektu īstenošanu plānots uzsākt 2021. gada 3. ceturksnī. Apstiprinātie projekti saņems finansējumu līdz 100% apmēram, no kura 15% ir valsts līdzfinansējums, bet 85% EEZ/N finansējums. Projektu pieteikumus iespējams iesniegt rsgrants.viaa.gov.lv sistēmā līdz 2021. gada 12. aprīlim (plkst. 23:59). Vadlīnijas un sīkāka informācija par pieteikšanos konkursā atrodamas eeagrants.lv mājaslapas sadaļās konkursi un dokumenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VIAA konkursu rīko sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Norvēģijas Starptautiskās sadarbības un kvalitātes uzlabošanas aģentūru augstākās izglītības jomā. EEZ/N grantu programmas “Pētniecība un izglītība” apsaimniekotājs ir IZM, kas atbild par programmas īstenošanu Latvijā. Savukārt VIAA kā programmas ieviesējs veic projektu vērtēšanu, īstenošanas uzraudzību un kontroli. Stipendiju aktivitāte sniedz ieguldījumu augstākajā izglītībā un pētniecībā, mazinot ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas Ekonomikas zonā, stiprinot divpusējās attiecības un veicinot apmaiņu starp donorvalstīm un Latviju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.