Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izmanto savu ietekmi – dodies balsot!

13.Saeimas vēlēšanu norise vēlēšanu iecirknī Nr.1034. Apvienotajā Karalistē, Bredfordā. (Vēlētāja foto)

2022. gada 1. oktobrī Latvijā notiks kārtējās – 14. Saeimas – vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Iesniegtie deputātu kandidātu saraksti ir apskatāmi vietnē sv2022.cvk.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali – Rīga, Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale, un no katra apgabala Saeimā jāievēl noteikts deputātu skaits. Ārzemēs esošie vēlētāji balso par Rīgas apgabala kandidātu sarakstiem. Tāpat kā līdz šim vēlētāji Saeimas vēlēšanās varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Vēlēšanu dienā, 1. oktobrī, iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Vēlētāji, kam nebūs iespēju nobalsot vēlēšanu dienā, varēs nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas, taču tikai 66 vēlēšanu iecirkņos Latvijā (Alūksnes novadā – Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā, Smiltenes novadā – Smiltenes pilsētas kultūras centrā). Vēlētājs, kurš nodevis balsi glabāšanā, drīkst pārdomāt un balsot atkārtoti vēlēšanu dienā, 1. oktobrī. (Šādā gadījumā glabāšanā nodotais balsojums netiks līdzskaitīts)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsošanas dokuments 14. Saeimas vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai tiks lietots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

Kāda ir balsošanas kārtība vēlēšanu iecirknī?

 1. Dodoties balsot, jāņem līdzi pase vai personas apliecība.
 2. Balsot jādodas uz jebkuru vēlētājam ērtāko vēlēšanu iecirkni.
 3. Ierodoties vēlēšanu iecirknī, jāuzrāda pase vai personas apliecība.
 4. Vēlēšanu iecirkņa komisijas darbinieks noskenēs personu apliecinošā dokumenta numuru vai kvadrātkodu un elektroniskajā tiešsaistes vēlētāju reģistrā pārliecināsies, ka vēlētājam ir tiesības balsot un atzīmēs, ka vēlētājs nobalsojis.
 5. Vēlētāja vārdu, uzvārdu un personas kodu ierakstīs papīra balsotāju sarakstā, kurā būs jāparakstās par vēlēšanu materiālu saņemšanu.
 6. Saņemot balsošanas materiālus, jāpārliecinās, vai uz vēlēšanu aploksnes ir attiecīgā iecirkņa zīmogs un vai ir izsniegtas visas attiecīgajā vēlēšanu apgabalā pieteikto kandidātu sarakstu zīmes.
 7. Pēc tam jādodas uz vēlēšanu kabīni vai balsošanai paredzēto nodalījumu, kur vienatnē jāizdara sava izvēle.
 8. No visām vēlēšanu zīmēm jāizvēlas viena – ar to kandidātu sarakstu, par kuru vēlētājs gribētu balsot.
 9. Vēlēšanu zīmi var atstāt negrozītu vai arī atzīmēt „+” zīmi tiem kandidātiem, kuru ievēlēšanu vēlētājs īpaši atbalsta, vai izsvītrot to kandidātu vārdus, uzvārdus, kuru ievēlēšanu vēlētājs neatbalsta.
 10. Šī vēlēšanu zīme jāievieto vēlēšanu aploksnē, aploksne jāaizlīmē un jāiemet vēlēšanu kastē.
 11. Pārējās (pāri palikušās) vēlēšanu zīmes ieteicams izmest papīrgrozā. Zīmes atļauts ņemt arī līdzi, taču tad ieteicams no brīvi pieejamajām zīmēm paņemt tā saraksta zīmi, par ko vēlētājs balsoja, lai, izejot no iecirkņa, vēlētājam būtu pilns zīmju komplekts un neviens nevarētu uzzināt, kā vēlētājs balsojis.

Vēlēšanu iecirkņi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novadā:

Alūksnē – “Alūksnes energoceltnieks”, Alūksnes novada pašvaldības administratīvā ēka, Alūksnes novada vidusskola, pagastos – Alsviķu kultūras nams, Annas kultūras nams, Jaunannas tautas nams, Jaunlaicenes pamatskola, Kalncempju pagasta pārvalde, Kolberģa tautas nams, Liepnas tautas nams, Malienas tautas nams, Mālupes saieta nams, Mārkalnes tautas nams, Pededzes tautas nams, SKIIM centrs “Dailes” Ilzenē, Strautiņu pamatskola, Veclaicenes pagasta iecirknis, Zeltiņu pagasta pārvalde, Ziemera pagasta iecirknis.

Smiltenes novada Apes pilsētā un pagastos:

Apes tautas nams, Gaujienas tautas nams, Trapenes kultūras nams, Virešu saieta nams.

Kur ziņot par pārkāpumiem

Ja kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt jūsu balsojumu, zvaniet Valsts policijai pa tālruni 110 vai nododiet jūsu rīcībā esošo informāciju Valsts Drošības dienestam, tālrunis 67208964, e-pasts dd@vdd.gov.lv

Vērtīgi padomi deputātu kandidātu izvēlē:

►Tinderis | ir.lv: https://tinderis.lv/

► Šķirotava | lsm: https://www.lsm.lv/velesanas2022/partiju-skirotava/

► Kā neapjukt vēlēšanu džungļos, jaunākajiem vēlētājiem | Klubs Māja: https://drive.google.com/…/1ngj1CbnkUb0IRuZ6HQ5uWY…/view

► Par sasolīto | delfi: https://www.delfi.lv/saeimas-velesanas…/sasoditi-sasolits/ (maksas)

► Vēlēšanu kalkulators | tvnet: https://www.tvnet.lv/section/5933

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.