Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

IZM Alūksnes novadā saskaņojusi tikai Pededzes pamatskolas likvidāciju, bet par citām skolām gaida skaidrojumus

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz šim Alūksnes novadā saskaņojusi tikai Pededzes pamatskolas likvidāciju, bet par pārējo skolu reformēšanu Alūksnes novada pašvaldībai būs jāsniedz papildu informācija, liecina IZM sniegtā atbilde uz Saeimas Pieprasījumu komisijas deputātu jautājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM vēstulē norāda, ka, izvērtējot Alūksnes novada pašvaldības iesniegto un IZM rīcībā esošo informāciju par Pededzes pamatskolas likvidācijas nepieciešamību, tostarp iesaistīto pušu atbalstu attiecīgajai rīcībai, ministrija ar šā gada 29.aprīļa vēstuli saskaņojusi Pededzes pamatskolas likvidāciju, to pabeidzot līdz augusta beigām.

Ministrijā ir saņemti iesniegumi un vēstules, izsakot iebildumus pret izglītības iestāžu tīkla izmaiņām Alūksnes novada pašvaldībā, visvairāk iebildumu izsakot par Strautiņu pamatskolas iekšējo reorganizāciju, kā arī par lēmumu pieņemšanas procesu kopumā, tostarp sabiedrības pārstāvju iesaisti un viedokļu uzklausīšanu lēmumu pieņemšanā.

Lai IZM varētu vispusīgi izvērtēt jautājumu par saskaņojuma sniegšanu izglītības iestāžu reorganizācijai un likvidācijai, ministrija 29.aprīlī lūgusi Alūksnes novada pašvaldībai sniegt papildu informāciju attiecībā uz pārējām plānotajām izmaiņām izglītības iestāžu tīklā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldībai būs jāsniedz informācija par likvidējamo un reorganizējamo izglītības iestāžu darba kvalitāti, proti, skolēnu mācību rezultātiem un sekmības dinamiku, izglītības programmu piedāvājumu, sasniegumiem interešu izglītības jomā, pedagogu un izglītības iestādes vadītāja darba kvalitāti un citiem rādītājiem.

Tāpat pašvaldībai būs jāsniedz skaidrojums, kā tiks nodrošināta izglītības pieejamība, tostarp jaunāko klašu skolēniem iespējami tuvāk bērna dzīvesvietai, kā arī transporta nodrošinājums skolēniem.

Pašvaldībai būs jāpamato izglītības iestāžu tīkla attīstības koncepcija Alūksnes novada pašvaldībā – pieejamie finanšu resursi, izglītības iestāžu ēku piepildījums un noslogojums, teritorijas demogrāfiskās tendences, pašvaldības ekonomiskās attīstības potenciāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat būs jāsniedz paskaidrojums par to, kā norisinājušās diskusijas par izglītības iestāžu tīkla kārtošanu, kādi ir bijuši būtiskākie iesaistīto pušu – skolēnu vecāku, nodarbināto, skolēnu – izteiktie iebildumi un attiecīgi pašvaldības argumentācija šo iebildumu neņemšanai vērā.

Pašvaldībai nāksies skaidrot, vai plānotās izmaiņas izglītības iestāžu tīklā ir bijušas atspoguļotas pašvaldības izglītības stratēģijā vai citos plānošanas dokumentos.

Pēc attiecīgās informācijas saņemšanas ministrijai būs iespēja visaptveroši izvērtēt plānoto izmaiņu nepieciešamību un pamatotību Alūksnes novada izglītības iestāžu tīklā, teikts IZM vēstulē Saeimas deputātiem.

Tiks sasaukta Saeimas Pieprasījumu komisijas sēde, kurā izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei (K) deputātiem vajadzēs pamatot to, vai IZM par skolu tīkla reorganizāciju “lemj valstiski”. Pieprasījumu iesnieguši Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošie deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Jānis Vucāns, Gundars Daudze, Edgars Tavars, Janīna Jalinska, Māris Kučinskis, Jānis Dūklavs un pie frakcijām nepiederošie deputāti Didzis Šmits un Evija Papule.

5.aprīlī dome sasauca ārkārtas sēdi, lai pieņemtu lēmumu par Alūksnes novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu institucionālo sistēmu, virzot savu priekšlikuma variantu, kurš atšķīrās no darba grupas ziņojumā piedāvātā un Sociālo, izglītības un kultūras komitejas sēdē apstiprinātā skolu reorganizācijas priekšlikuma.

Pašvaldības pieņemtais lēmums paredz, ka no šī gada 1.septembra darbu neturpinās Pededzes pamatskola.

Pārējās iepriekš sabiedrības kritizētās izmaiņas novada izglītības iestāžu tīklā saskaņā ar domes lēmumu notiks pēc gada – no 2023.gada 1.septembra.

Strautiņu pamatskolu reorganizēs par Strautiņu sākumskolu ar pirmsskolas un pamatizglītības 1.-3.klašu izglītības programmu realizēšanas vietu ēkā “Zemenīte”.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijai no 2023.gada 1.septembra nebūs tiesību uzņemt proģimnāzijas 7.-9.klašu skolēnus un tajā mācīsies vien 10.-12.klašu skolēni. Vidējās izglītības programmas realizēs Glika ielā 10 jeb pašreizējā vecāko klašu ēkā.

Virkne izglītības iestāžu tiks reorganizētas un izveidota jauna izglītības iestāde – Alūksnes vidusskola ar pirmsskolas, pamatizglītības un vidējās izglītības programmu īstenošanas vietām Kanaviņu ielā 14, kas ir pašreizējā Alūksnes novada vidusskolas ēka, Lielā Ezera ielā 26, kas ir pašreizējā Alūksnes pilsētas sākumskolas ēka, un Glika ielā 10, kas ir pašreizējā ģimnāzijas jaunāko klašu ēka.

Tiks likvidētas Bejas un Malienas pamatskola un Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskola, pievienojot Alūksnes vidusskolai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.