Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izglītības iestādēm sadala līdzekļus jaunā mācību satura ieviešanai

Foto: Freepix.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Alūksnes novada domes 25. marta sēdē deputāti pieņēma lēmumu par pašvaldības budžeta finansējuma sadali novada pirmsskolas izglītības iestādēm un skolu pirmsskolas grupām, kā arī vispārizglītojošām skolām, lai turpinātu nodrošināt pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanu novada izglītības iestādēs, vēsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Aploka norāda, ka 40,9% no pašvaldības šī gada pamatbudžeta izdevumiem ir atvēlēti izglītībai. Lai gan budžeta ieņēmumu samazinājuma dēļ pašvaldībai šogad nācās atteikties no vairākām finansēšanas programmām, izglītības nozarē pašvaldība ir saglabājusi iepriekšējos gados aizsākto finansēšanas virzienu – piešķirot līdzekļus bērnudārziem un skolām pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanai.

Novada pirmsskolas izglītības iestādēm, kā arī vispārizglītojošo skolu pirmsskolas grupām pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanai pašvaldības budžetā 2021. gadā piešķirti 18 000 eiro. Šis finansējums saskaņā ar 25. martā pieņemto domes lēmumu sadalīts proporcionāli normētajam izglītojamo skaitam uz 2021. gada 1. martu. Novada vispārizglītojošajām skolām pašvaldības šī gada budžetā pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanai paredzēts finansējums 55 000 eiro.

Šos līdzekļus saskaņā ar domes pieņemto lēmumu skolām sadalīs proporcionāli prognozētajam normētajam skolēnu skaitam 1., 2., 4., 5., 7., 8., 10. un 11. klasēs nākamajā mācību gadā, piemērojot papildu koeficientus – 1., 2., 4. un 5. klasei – 1, 7. un 8. klasei – 1,5, bet 10. un 11. klasei – 2.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie līdzekļi izglītības iestādēm tiek piešķirti, lai tās pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanai varētu iegādāties mācību līdzekļus, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, uzskates materiālus, mācību grāmatas, uzziņu literatūru, spēles, materiālus nodarbībām vai eksperimentiem, abonētu mācību platformas un iegādātos citu jaunā mācību satura ieviešanai nepieciešamu aprīkojumu un palīglīdzekļus, ziņo E. Aploka.

Aizvadītajā gadā, ņemot vērā to, ka Covid-19 pandēmijas dēļ sākās attālinātais mācību process, izglītības iestādes par piešķirtajiem līdzekļiem visvairāk iegādājušās dažādas ierīces tieši attālināto mācību nodrošināšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.