Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izbeidz darba attiecības ar Veclaicenes pagasta pārvaldes vadītāju

Ceturtdien, 23. septembrī, Alūksnes novada domes sēdē skatīja jautājumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar Veclaicenes pagasta pārvaldes vadītāju Leldi Krancmani, kura iesniegusi atlūgumu. Tika pieņemts lēmums par darba tiesisko attiecību izbeigšanu 30. septembrī.
Pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus šajā laikā veiks Ziemera pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Vārtukapteine. “Sākums pagasta pārvaldes vadītājas darbā šķita daudzsološs, taču, saskaroties ar problēmām, jau pašā sākumā jutos viena. Tās ir problēmas, kas ieilgušas gadiem, vēl pirms manas vadības. Vadītājs viens pats bez palīdzības un atbalsta tās nevar atrisināt. Ja jācīnās vienam, tad es izvēlos necīnīties, rūpējoties par savu nervu sistēmu,” sēdē teica L. Krancmane, turpmāk pašvaldības darbā iesakot pārmantot Igaunijas praksi, kur komanda nevis kritizē vadītāju, bet palīdz.

Iedzīvotāji pauž atbalstu L. Krancmanes atbalstam dome saņēmusi divas iedzīvotāju vēstules, ko parakstījuši attiecīgi 59 un 50 Veclaicenes pagasta iedzīvotāji. Par domei iesniegtajām vēstulēm redakciju informēja arī iedzīvotāju pārstāve, pašvaldības darbiniece Maija Bleiferte. “Mums nav mērķis taisīt šovu vai skaļi publicēties, bet norādīt uz gadiem ieilgušo situāciju Veclaicenē, kas ikdienu piepilda ar negatīvismu. Pārvaldes vadītājas atlūgums uzlika punktu uz “i”, tāpēc tapa vēstule domei Leldes Kracmanes atbalstam. Leldei ir jāpaliek strādāt, jāmainās ir kam citam,” redakcijai stāstīja M. Bleiferte, neko vairāk par samilzušo problēmu neatklājot.

Uzklausot deputātu debates, kurās izskanēja ieteikums izpildvarai rūpīgāk sekot un atbalstīt pārvaldes vadītājus viņu darbā, arī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers uzsvēra, ka “ne vienmēr iestādes vadītājs ir vainīgs pie notikumiem, un tie ir jārisina visai komandai kopā.” Tāpat iedzīvotājus aicināja savlaicīgi informēt par kādām samilzušām problēmām teritorijās, nevis tad, kad “jumts deg, mēģināt to dzēst.” Sola ņemt vērā Izpilddirektora pienākumu izpildītājs Ingus Berkulis laikrakstam skaidroja, ka L. Krancmanes atlūgums pieņemts, un viņas pēdējā darbdiena ir 30. septembris. Pašlaik par pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāju plānots iecelt Ziemera pagasta pārvaldes vadītāju Ivetu Vārtukapteini. “Esmu iepazinies arī ar domes deputātiem iesniegto Veclaicenes iedzīvotāju vēstuli, kur viņi izklāstījuši savu viedokli par pagasta pārvaldes vadītājas darbu un citām problēmām pagastā, saredzot, ka tās jārisina. To parakstījis ievērojams skaits iedzīvotāju, tādēļ tas noteikti tiks ņemts vērā visnotaļ nozīmīgā Veclaicenes pagasta pārvaldes darba uzlabošanā,” sola I. Berkulis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.