Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Īstais brīdis sākt

Jaunu gadu bieži vien uzsākam ar jaunu apņemšanos, un kāpēc gan tai nebūt arī kādai videi labvēlīgai rīcībai. Uz to “Alūksnes un Malienas Ziņu” redakciju un citas Alūksnes iestādes Ekoskolu rīcības dienās mudināja Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Ekoskolas ik gadus piedalās nedēļu ilgā starptautiskā kampaņā ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vērst uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt šīs problēmas mazināt. Aizvadītā gada nogalē Ekoskolas visā Latvijā, tostarp PII “Sprīdītis”, organizēja dažādas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, uzsāka praktiskas iniciatīvas, kuru mērķis ir piedāvāt risinājumus globālām vides problēmām, īstenojot vietēja mēroga rīcības. To kopīgais sauklis – “Īstais brīdis sākt”. Tas nozīmē, ka ir īstais brīdis sākt rīkoties, lai līdz 2030. pasaulē mazinātos nabadzība, sociālā nevienlīdzība un tiktu saudzēta mūsu planēta. Un katram no mums ir svarīgi rīkoties, lai šos mērķus sasniegtu.

Akcijas dalībnieki varēja izvēlēties ieteicamos virzienus, kādos plānot Rīcības dienu norises, un PII “Sprīdītis” notika dažādas aktivitātes, kas veltītas ūdens tēmai. Piemēram, 3. grupiņa pilnveidoja izpratni par ūdens resursu saprātīgu taupīšanu ģimenē un skolā, 6. grupiņa pēc kopīgi izveidota plakāta sagatavoja video aicinājumu, 9. grupiņa nosūtīja uz vairāk nekā 10 Alūksnes iestādēm savas izgatavotas ūdens taupīšanas zīmes jeb “atgādnītes”, 7. grupiņa apmeklēja, iepazina un pētīja dažādas ūdenskrātuves, to kopīgās un atšķirīgās iezīmes.

Arī redakcija saņēma 6. grupiņas sagatavoto video, kurā bērni atraktīvā veidā rosina mūs aizdomāties par ūdens taupīšanu un uzdod jautājumu – kā mēs to darām līdz šim, un kā solāmies turpmāk. Tādēļ šajā publikācijā dalāmies ar saviem paradumiem un ieteikumiem arī citiem, kas jaunajā gadā nolēmis rūpīgāk domāt par ūdens resursu taupīšanu. Priecājamies, ka PII “Sprīdītis” labi veicās Ekoskolu kampaņā un bērni saņēma balvas no Vides izglītības fonda un videi draudzīgu produktu ražotāja “Purenn”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.