Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Inventarizēs mežus Apes novadā

Apes novada domei jārod līdzekļi meža apsaimniekošanas projektu izstrādei. Dome saņēmusi no Valsts meža dienesta aizrādījumu, ka pašvaldībai ir vairāki zemes gabali, kā sastāvā ir meža zeme, un nav sagatavoti meža apsaimniekošanas projekti. Apes novadā tādi ir 35 īpašumi. Budžetā tam pašvaldība līdzekļus nebija plānojusi. Par to deputāti diskutēja jūlija Finanšu un Tautsaimniecības komitejas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jau sen norādīju, ka šis jautājums ir jāsakārto. Liela daļa no šiem īpašumiem nav pat uzmērīti, nav zemes robežu plāna. Šobrīd ir izsūtīti tikai brīdinājumi. Ja nākamgad tas nebūs izdarīts, būs jāmaksā sods. Sodi nav mazi. Lētāk ir uzmērīt un veikt inventarizāciju,” skaidroja deputāts Andris Rubins, kurš ir arī Valsts meža dienesta mežzinis. Viņš arī rosināja visus īpašumus iedalīt divās grupās – vienā tos, kuros jāveic mērniecība, un otrā tos, kuros tikai inventarizācija, un tad lemt par tālāku rīcības plānu.

Apes novada domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju norādīja, ka sakārtošana ir jāsāk. “Ja ir kādi īpašumi, kas nav nepieciešami mums funkciju veikšanai, tie ir jāatsavina. Nevaram arī šo lietu nesakārtot, pirms apvienojamies ar Smiltenes novadu. Pamazām tas ir jādara,” rosināja A. Harju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.