Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Informācija par atkritumu apsaimniekošanu novadā

Situācija pie konteineriem Apes ielā 18. martā

Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu mazdārziņos “Kalnadruvas”, “Pullans” un “Sīļi” Alūksnes novada pašvaldība un SIA “Pilsētvides serviss” jau pērn noslēdza vienošanos. Tagad šo teritoriju iedzīvotāji, zemes lietotāji un dārziņu apsaimniekotāji atkārtoti aicināti līdz aprīlim noslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumus, jo pašlaik tas tik raiti nemaz nenorit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maisiem jābūt aizsietiem

Uzņēmumā arī atgādina, ka sadzīves atkritumu tvertnēs atkritumi jāievieto aizsietos maisos, nesablietējot tos. “Metot atkritumus tvertnēs bez maisiem, tās ātrāk kļūst netīras, atsevišķi atkritumi, tvertnes tukšojot, tur pielīp un paliek. Turklāt aukstā laikā izbirušie atkritumi piesalst pie tvertņu malām, bet siltā laikā tvertnēs palikušie atkritumi ātri bojājas un rada nepatīkamas smakas. Savukārt pārāk stipri sablietējot atkritumus tvertņu iztukšošana kļūst apgrūtināta, jo atkritumi iesprūst starp tvertnes malām,” skaidro uzņēmuma pārstāve Olga Ribkina.

Atkritumu tvertnēm jābūt brīvi pieejamām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt atkritumu tvertnes jānovieto specializētajam transportam brīvi un viegli pieejamā vietā, tās novietojot tuvāk lielajiem izbraucamajiem un iztīrītajiem ceļiem. “Sevišķi svarīgi tas ir sniegotajos un dubļainajos laikapstākļos, jo ar atkritumu savākšanas auto nav iespējams iebraukt visos pagalmos un viensētās. Visiem klientiem lūgums arī sekot līdzi, lai tvertnes nestāv dubļos un peļķēs,” rosina O. Ribkina.

Aicina saņemt rēķinus elektroniski

Ar 8. martu Alūksnes eko laukums atsācis darbu klātienē, taču pakalpojumu sniedz tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās normas. Savukārt tie iedzīvotāji, kuri rēķinu par pakalpojumu joprojām saņem pa pastu, aicināti pieteikties to saņemšanai e-pastā, kas ir ātrāks, drošāks un dabai draudzīgāks veids (interesēties, rakstot: aluksne@pilsetvide.lv).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.