Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ilzenē ierīkos mūsdienīgu ielu apgaismojumu

Ilustratīvs foto

Ilzenes pagasta Jaunzemu ciemā uzsākta ekonomiska un mūsdienīga ielu apgaismojuma izbūve. Projektu realizē par “Alūksnes novada pagastu teritoriālo vienību infrastruktūras un vides kvalitātes uzlabošanas mērķprogrammas 2018. – 2021. gadam” finansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada Ilzenes un Annas pagasti ir pēdējie, kur vēl līdz šim nav ierīkots mūsdienīgs, ekonomisks ielu apgaismojums.

Nepieciešams mainīt

Ilzenes pagasta Jaunzemu centru līdz šim izgaismoja prožektors, kas atrodas “Jaunzemu ūdenstornī”. Tas uzstādīts iepriekšējās pagasta pārvaldes vadītājas Ingrīdas Sniedzes laikā un, lai gan tas vēl arvien veic savu funkciju, nepieciešamas to mainīt.

Lai realizētu šo projektu, noslēgts līgums ar SIA “Alūksnes Energoceltnieks” par tehniskās dokumentācijas izstrādi “Ilzenes pagasta Jaunzemu ciema publisko teritoriju apgaismojuma izbūvei”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veicot tirgus izpēti zemsliekšņa iepirkuma pakalpojumam un apkopojot iegūtos piedāvājumus, SIA “Alūksnes Energoceltnieks” cena izrādījās viszemākā un pieņemamākā pagasta pārvaldes finansiālajām iespējām, līdz ar to ar šo uzņēmumu maija beigās noslēgts līgums par celtniecības darbu veikšanu.

Finansējums sarūpēts

Projekta realizācijas kopsumma 24 194,02 eiro, tajā skaitā PVN. Projektu īstenos no “Alūksnes novada pagastu teritoriālo vienību infrastruktūras un vides kvalitātes uzlabošanas mērķprogrammas 2020 gadam” paredzētās naudas. Tajā katram pagastam piešķirta 40 000 eiro dotācija.

“Daļa no šī finansējuma, 18 500 eiro, izlietota, lai veiksmīgi pabeigtu projektu “Pašvaldības autoceļu “Liepiņi – Jaunzemi”, “Siveci – Darbnīcas“, “Darbnīcas – Līvāni” pārbūve Ilzenes pagastā Alūksnes novadā”. Savukārt projektu “Ilzenes pagasta Jaunzemu ciema publisko teritoriju apgaismojuma izbūve” realizējam par atlikušajiem 21 500 eiro, trūkstošo finansējumu 5938,02 eiro apmērā papildinot no pagasta budžeta līdzekļiem,” stāsta Ilzenes pagasta pārvaldes vadītāja Rudīte Pehlaka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trasei būs divi atzari

Apgaismojuma trase paredzēta 677 metru garumā. Tiks uzstādīti 14 apgaismojuma balsti ar ekonomiskiem LED gaismas ķermeņiem. “Apgaismojuma trase sāksies no brīvdabas estrādes, kur izveidos divus atzarus – vienu virzienā uz SKIM centru “Dailes”, gar piecām individuālajām mājām, bet otru uz Jaunzemu ciema daudzdzīvokļu mājām. Jaunzemu centrā, pie “parciņa”, piestāj skolēnu autobuss, tādēļ ir svarīgi, lai šī vieta gada tumšajā laikā būtu gaiša, kas radītu drošības sajūtu skolēniem un arī viņu vecākiem. Vēlamies, lai ir apgaismotas arī autobusu pieturas, tāpēc plānojām arī apgaismes balstu ar LED gaismas ķermeni to tuvumā,” stāsta R. Pehlaka.

Ir arī noslēgts līgums ar SIA “AP Energo”, kas veiks objekta būvniecības darbu būvuzraudzību. Jūlija sākumā priekšdarbi šī projekta realizācijai jau uzsākti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.