Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ikviens var uzzināt orientējošo laiku savai vakcinācijai pret Covid-19

Foto: pixabay.com/attēlam ilustratīva nozīme

Veselības ministrija (VM) informē, ka ikviens cilvēks, kuram ir interese, var noskaidrot, kad viņš un viņa tuvinieki potenciāli varētu saņemt vakcīnu pret Covid-19. Tāpat VM norāda, ka ikvienam ir iespēja iepazīties ar vakcinācijas procesu un turpmāko plānu, lai sasniegtu mērķi, ka līdz jūlijam vismaz 60% Latvijas iedzīvotāju ir vakcinēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar laika grafiku un konkrētām personu grupām ikviens var iepazīties te:

Pēc tam vakcinācija būs pieejama arī tiem, kuri nav prioritārajās grupās. Veselība ministrija (VM) ir atjaunojusi vakcinācijas pret Covid-19 stratēģijas ieviešanas plānu.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs tiks informēts, kurā brīdī viņam ir iespēja vakcīnu saņemt, tāpēc nevajadzētu uztraukties, ka nokavēs rindu, nesaņems ziņu un nevarēs pieteikties. Cilvēkus uzrunās gan ģimenes ārsti, gan dažādas pacientu un darba devēju organizācijas, paši darba devēji un valsts iestādes. Tāpat tiks saņemta elektroniska vēstule, informācija būs pieejama medijos un citos kanālos. Gada pirmajā pusē īpašs uzsvars būs ir prioritārajām grupām, savukārt citi vakcinēties varēs gada otrajā pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, ģimenes ārsti par savu iespēju sākt vakcinēties ziņu saņem jau janvārī, pēc tam būs nepieciešams pierakstīties kādā no vakcinācijas kabinetiem slimnīcās vai veselības aprūpes centros. Skolotājiem kārta vakcinēties būs februārī un vakcināciju veiks arī uz vietas izglītības iestādēs, ko nodrošinās mobilās vakcinācijas brigādes. Martā uz vakcināciju ģimenes ārsti aicinās cilvēkus ar 2. tipa cukura diabētu, bet aprīlī ikvienu, kas ir vecumā no 60-64 gadiem.

Šāda plāna īstenošanai palielināta būs arī vakcinācijas kabinetu kapacitāte:

  • laika posmā no janvāra līdz martam tiks vakcinēti vidēji 50 131 cilvēki nedēļā (atbilstoši pieejamo vakcīnu apjomam katrā mēnesī. Līdz marta beigām ražotāji solījuši piegādāt vakcīnas 325 851 cilvēku vakcinācijai);
  • laika posmā no aprīļa līdz jūnijam prognozētais piegādāto vakcīnu apjoms dubultosies, tādēļ tiks dubultota vakcinācijas kabinetu kapacitāte, nodrošinot, ka nedēļas laikā tiks vakcinēti 100 000 cilvēki.

Vakcinācijā būs iesaistītas valsts un pašvaldību slimnīcas, privātie veselības centri, poliklīnikas, ģimenes ārstu prakses, kā arī citu resoru ārstniecības iestādes. Tāpat ir zināms konkrēts plāns vakcīnu piegāžu organizēšanai, uzglabāšanai un vakcinācijas nodrošināšanai kabinetos uz vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus būtisks uzdevums ir nodrošināt izsekojamību katram vakcinācijas gadījumam. Tāpēc vakcinācijas fakts tiek reģistrēts E-veselības portālā un pēc tam būs iespēja sekot līdzi cilvēka veselības stāvoklim un citiem aspektiem, ziņo Veselības ministrijas pārstāvji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.