Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iespēja pilnveidot savas profesionālās kompetences

Otrdien, 30. jūnijā, atklāta pieteikšanās attālināto mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, ko īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no vairāk nekā 200 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 15. jūlijam, un šajā kārtā mācību process noritēs tikai attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunas mācību iespējas

Attālināto mācību kārtā mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 23 izglītības iestādes. “Šajā kārtā izglītības programmu piedāvājums tiek paplašināts ar iepriekš nebijušu iespēju izvēlēties kādu no interesējošām izglītības programmām arī studiju moduļa vai studiju kursa apguvei augstskolā vai koledžā,” informē  VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā informācijas speciāliste Alise Bērziņa. Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Saskaņā ar 2020. gada 16. jūnijā valdībā apstiprinātajiem noteikumu grozījumiem, tagad katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču vienlaicīgi mācīties var tikaI vienā izglītības programmā. Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kuri pieteiksies attālināto mācību kārtā, sāksies 2020. gada jūlijā un augustā.

Šoreiz mācības tikai attālināti

“Latvijas iedzīvotāju profesionālā pilnveide un kompetenču paaugstināšana, reaģējot uz aktuālajām tautsaimniecības vajadzībām, ir būtisks krīzes seku mazināšanas un ekonomikas atveseļošanas pasākums. Ap-stākļos, kad mācību norise klātienē ir ierobežota, šajā kārtā iedzīvotājiem ir sarūpēta iespēja apgūt kompetences attālinātā formā, kam ir vairāki ieguvumi – attālinātām mācībām nav nepieciešami ceļa izdevumi un laiks, kas citādi būtu jāpatērē, dodoties uz savu mācību vietu,” norāda VIAA direktore Dita Traidās.
Svarīgi – lai motivētu strādājošos mācīties, projektā lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs.
Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.
Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, nepieciešamajiem digitālajiem rīkiem un programmatūru attālināto mācību kārtā, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv. Arī pieteikšanās mācībām  jāveic  šajā vietnē, izmantojot “Latvija.lv” autentifikāciju un e-pakalpojumu jebkurā diennakts laikā.

Piedāvā pilnveidot kompetences 11 nozarēs 23 izglītības iestādēs:
◆ Būvniecība
(5 izglītības iestādēs)
◆ Drukas un mediju
tehnoloģijas (2)
◆ Elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (110)
◆ Enerģētika (3)
◆ Ķīmiskā rūpniecība (1)
◆ Lauksaimniecība (11)
◆ Mākslas nozares dizaina un radošo industriju sektors (47)
◆ Metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības (2)
◆ Pārtikas rūpniecība (1)
◆ Transports un loģistika (27)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.