Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājiem iespēja saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību

Attēlam ilustratīva nozīme/ Pexel.com

Lai nodrošinātu plašāku operatīvo psiholoģisko atbalstu iedzīvotājiem, krīžu un konsultāciju centrā “Skalbes” piesaistīti īpaši apmācīti krīzes konsultanti, kuri zvanus uz bezmaksas atbalsta tālruni 67222922 turpina pieņem visu diennakti, informē aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat nepieciešamības gadījumā iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties bezmaksas attālinātām psihologa konsultācijām.

Projekta vadītāja Astra Ozola. norādīja, ka tas ir iespējams, pateicoties Veselības ministrijas atbalstam. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) atzīst, ka ieilgusī pandēmija, kas plosās visā Eiropā, rada spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas, nomāktību un atstāj nopietnas sekas uz cilvēka veselību. Viņš iedrošina visus, nokļūstot psihoemocionālās grūtībās, meklēt atbalstu.

Pavļuts akcentē, ka, saņemot profesionālu palīdzību, šādu krīzi var pārvarēt ātrāk un veiksmīgāk. “Es personīgi vēršos arī pie vīriešiem, kuri šādu palīdzības lūgšanu mēdz jaukt ar vājumu – meklēt izeju no situācijas ir drosme un reizēm pietiek ar vienu sarunu, lai ieraudzītu ceļa sākumu savas krīzes risināšanai,” pauž ministrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zvanot uz atbalsta tālruni 67222922 jebkurā diennakts laikā, ikviens iedzīvotājs, kam nepieciešams psiholoģisks atbalsts, var saņemt anonīmu pirmo psiholoģisko palīdzību. Konsultācijas nodrošina īpaši apmācīti speciālisti ar pieredzi konsultēšanā krīzes situācijās. Sarunas gaitā konsultants zvanītājam sniedz pirmo psiholoģisko palīdzību, tostarp saistībā ar apgrūtinājumiem ikdienas sadzīvē, kas radušies ārkārtas situācijas rezultātā.

Pēc zvanītāja vēlēšanās nepieciešamības gadījumā konsultants var ierosināt vērsties pie citām institūcijām, tajā skaitā sociālā dienesta, bāriņtiesas, policijas, krīžu centriem, atbilstošas palīdzības saņemšanai, skaidroja Ozola. Tāpat konsultants, uzklausot katra zvanītāja individuālo situāciju, var ieteikt saņemt bezmaksas attālinātas psihologa konsultācijas plašāka atbalsta saņemšanai un Covid-19 izraisītās krīzes psiholoģisko seku mazināšanai.

Bezmaksas attālinātās psihologa konsultācijas notiek pēc iepriekšēja pieraksta, izmantojot kādu no tiešsaistes platformām, tostarp “Zoom”, “MS Teams” un “Skype”. Pieraksts tiek organizēts pēc saņemtās informācijas no krīzes tālruņa konsultantiem, kuri pēc nepieciešamības novirza zvanītāju saņemt papildus psihologa pakalpojumu. Iedzīvotājs, kas veicis zvanu uz atbalsta tālruni un pēc sarunas ar tālruņa konsultantu norunājis attālināto psihologa konsultāciju, saņem atgādinājuma īsziņu par norunāto attālināto psihologa konsultāciju 48 un 24 stundas iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skalbes” direktore, psiholoģe Zane Avotiņa uzsver, ka bailes, raizes un stress ir normāla reakcija mirkļos, kad saskaramies ar nenoteiktību vai nezināmo. Arī Covid-19 ir radījis būtiskas izmaiņas mūsu ikdienas dzīvē – fiziska kontakta trūkums ar citiem ģimenes locekļiem, draugiem, kolēģiem, darba zaudējums vai, tieši pretēji, papildu slodze var radīt trauksmi, apjukumu un ilgstošu nomāktību, viņa akcentē.

“Daļai sabiedrības ir izdevies pielāgoties situācijai un atrast veselīgus veidus, kā pārdzīvot pašreizējos apstākļus, taču daudziem tas ir izaicinājums un grūts pārbaudījums ik dienas. Tādēļ ir svarīgi, ka krīzes situācijas gadījumā ikvienam iedzīvotājam ir iespēja vērsties pēc palīdzības”, norāda Avotiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.