Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji nevar sagaidīt rotaļu laukumu

Laikraksta redakcijā vērsās lasītāja un vaicāja, kas notiek rotaļu laukumā teritorijā aiz Alūksnes Jaunās pils? Kā jau esam rakstījuši, esošos rotaļu elementus tajā demontēja, bet jauni joprojām nav izvietoti.

Bija foršs laukums
“Kāpēc izjauca rotaļu laukumu, kas bija blakus Jaunajai pilij? Tika piešķirts finansējums jaunā laukuma izveidei, bet kaut kā neredzu tur nekādus uzlabojumus. Tur ir tikai vienas švakas šūpoles un uzarta zeme. Iepriekš tur bija foršs bērnu laukums, tuvāk centram. Tagad bērni jāved uz Pilssalu, lai varētu paspēlēties, bet atpakaļceļā viņi ir piekusuši, jo mājās jāiet vēl krietns gabals,” raksta lasītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Plānoja veloparku

Jau pagājušā gada jūnijā Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka skaidroja, ka šajā teritorijā radusies iespēja izveidot aktīvās atpūtas objektu bērniem un jauniešiem, kāda Alūksnē vēl nav. Tur tika plānots veloparks, kas varētu sastāvēt no vairākiem elementiem – piedzīvojumu velotrases “Velozinis”, multifunkcionāla asfalta veloparka, asfalta un piedzīvojumu velotrasēm, zonām atpūtai un citām aktivitātēm, ko izbūvētu vairākās kārtās.

Taču, lai konkrēto teritoriju sagatavotu šāda objekta ierīkošanai, vajadzēja novērst galveno problēmu – ūdens uzkrāšanos no apkārtējām, augstāka līmeņa teritorijām pēc lietavām un pavasarī, kūstot sniegam, un to novadīt. Remontdarbi arī tika veikti.

Uzklausīs jauniešus
Pagājis gads pēc drenāžas sistēmas izveides, kāpēc nenotiek citi darbi? Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa skaidro: “Taisnība, bērnu rotaļu laukumā pie Jaunās pils pagājušā gada rudenī tika ierīkota drenāžas sistēma. Šobrīd norit darbs pie projekta tālākās izstrādes. Sadarbībā ar Alūksnes Bērnu un jauniešu centru plānota tikšanās ar jauniešiem, lai uzklausītu viņu vēlmes un ierosinājumus šīs teritorijas tālākai attīstībai. Precīzs datums vēl nav izvēlēts.”

Draudzīga vieta bērnam
2018. gadā, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, Alūksnes novads kā viens no konkursa deviņām pašvaldībām finālistēm tika sumināts nominācijā “Par programmas “Draudzīga vieta bērnam” attīstību Latvijā”. Konkursa rīkotāju piešķirtā naudas balva – 4000 eiro – kalpoja jaunu šūpoļu iegādei un uzstādīšanai bērnu rotaļu laukumā aiz Alūksnes Jaunās pils. Toreiz citi laukumā esošie rotaļu elementi tika demontēti.
Šobrīd S. Spudiņa aicina vecākus ar bērniem apmeklēt rotaļu laukumus Pilssalā un citviet pilsētā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.