Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Nacionālā komisija aicina veidot pasauli par mierpilnu vietu ikvienam

Starptautiskajā miera dienā, 21. septembrī, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina līdzdarboties pasaules kā mierpilnas vietas veidošanā. Iedvesmas videostāsts ir tapis, atzīmējot Latvijas trīsdesmitgadi UNESCO.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Svētku reizē par vērtīgāko dāvanu uzskatīsim ikviena paveiktos darbus labākai nākotnes pasaulei, domājot par cilvēku, labklājību, planētu, mieru un sadarbību. Darbus, kas pašu apkaimi un reizē pasauli, veido par mierpilnu vietu ikvienam. Varbūt kāds iestādīs koku, kāds izveidos dižkoku maršrutu savā apkaimē, kāds iedvesmos atbildīgai rīcībai savu ģimeni vai kaimiņus, cits pētīs vietējās kopienas dažādību, vēl kāds iedziļināsies dzimtu stāstos, bet kāds pārdomās ne tikai lietu mūžu, bet arī savas dzīves izvēles, sakņojot tās ilgtspējībā,” aicina UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, mudinot rīcībai izvēlēties sev pazīstamāko valodu – mākslas, izglītības, sporta, sociālās uzņēmējdarbības vai kādu citu – , lai sniegtu savu artavu miera kustības popularizēšanā pasaulē.

Iedvesmu darbiem var smelties no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem veltītā metodiskā materiāla (pieejams šeit: https://unesco.lv/files/Laiks_IAM_MetodiskaisMaterials_WEB1-compressed_4b5cc3e6.pdf), un sagaidot svētku laiku – UNESCO Nedēļu 2021 (11.-15. oktobris) – UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sagaidīs paveiktā aprakstu vai fotogrāfiju, adresējot ziņu uz office@unesco.lv vai daloties iedvesmā rīcībai ar citiem sociālos tīklos ar tēmturi #UNESCOLNK30.

2021. gadā aprit trīsdesmit gadi, kopš Latvija pievienojusies starptautiskajām organizācijām – ANO un UNESCO –, kuru darbība vērsta uz miera un drošības nodrošināšanu pasaulē un ilgtspējīgas attīstības sekmēšanu, veicinot starpvalstu sadarbību šo mērķu sasniegšanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.