Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ieceļotāju SMS apziņošanu pagarina līdz 31. martam

Valdība šodien, 5. oktobrī, lēma pagarināt SMS apziņošanu, lai informētu ieceļotājus, iebraucot Latvijas teritorijā, par valstī noteiktajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Apziņošana noteikta līdz 2022. gada 31. martam, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēlam ilustratīva nozīme/ ekrānšāviņš no apziņošanas SMS 2020. gada martā

Saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības tendencēm pasaulē un Eiropā valstis ir noteikušas dažādus epidemioloģiskās drošības pasākumus, tostarp Latvija, jo Covid-19 infekcijas izplatība turpinās un veselības nozares noslodze joprojām ir pieaugoša. Ieceļotāji ir identificēti kā nopietna riska grupa, kas ieved dažādus Covid-19 infekcijas paveidus Latvijā un arī izplata tos. Ieceļojošo personu informēšana ir būtiska sastāvdaļa no Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumu kopuma, tāpēc nepieciešams turpināt SMS apziņošanu personām, kas ieceļo vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm

Valdības lēmums paredz, ka mobilo sakaru operatori turpinās personai (viesabonentam, kurš ir reģistrējies Latvijas mobilo sakaru operatora tīklā, un Latvijas mobilo sakaru operatora balss pakalpojuma galalietotājam, kurš ir reģistrējies sava operatora tīklā pēc viesabonēšanas) nosūtīt automātisko paziņojumu par Latvijā spēkā esošajiem drošības pasākumiem, kas personai ir jāievēro.

SMS apziņošanas izmantošana ļauj elastīgi reaģēt un pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus, ņemot vērā mainīgo epidemioloģisko situāciju pasaulē un nepieciešamību reglamentēt Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību un regulēt epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevumi, kas radušies mobilo sakaru operatoriem  par SMS paziņojumu nosūtīšanu viesabonentiem tiks segti  no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, savukārt izmaksas par SMS nosūtīšanu balss pakalpojuma galalietotājam, kurš ir reģistrējies sava operatora tīklā pēc viesabonēšanas, sedz attiecīgais mobilo sakaru komersants.

SMS apziņošana tika uzsākta 2020. gada 28.septembrī, un valdība to pagarināja līdz 2021. gada 30. septembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.