Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Grib baseinu, nevis jaunu bibliotēku

Iedzīvotājiem prioritāte ir baseins – saka alūksnietis Ilgonis Jevsejevs, kurš šomēnes Alūksnes novada pašvaldībā iesniedza 214 Alūksnes novada iedzīvotāju parakstītu ierosinājumu Alūksnes pilsētā uzbūvēt baseinu. Lai arī oficiālu atbildi no pašvaldības viņš nav saņēmis, kuluāros dzirdējis, ka izvēles iespējas ir divas – vai nu būvēt baseinu vai bibliotēkas ēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai noskaidrotu, ko iedzīvotāji vēlas, I. Jevsejevs atkārtoti aicināja parakstīties. Šoreiz gan liekot izvēlēties vienu no divām iespējām – būvēt baseinu vai bibliotēku. 539 iedzīvotāji parakstījušies par baseina būvniecību pilsētas centrā, bet tikai pieci iestājas par bibliotēkas ēku. “Bibliotēkai paredzēto ēku Ojāra Vācieša ielā var izremontēt, nevajag celt jaunu. Tā būtu lētāk. Piekrītu, ka bibliotēku vajag, bet vai vajag lielu, jaunu ēku, ja mūsdienās ir tendence lasīt grāmatas elektroniski? Vai tā ir pati svarīgākā lieta, kas jāizdara?” vaicā I. Jevsejevs. Savāktos parakstus viņš iesniedza novada domē.

“Kad lūdzu parakstīties, cilvēki saka, ka negrib SPA centru ezera krastā pilsētas nomalē. Kad izskaidroju, ka baseins jābūvē pilsētas centrā, pie jaunā sporta centra, uzreiz gatavi parakstīties. Daļa alūksniešu SPA centru nemaz negrib. Tas būs tūristiem, nevis vietējiem iedzīvotājiem. Apmeklēs vien retu reizi, jo nebūs pa kabatai. Arī man pašam nav liela pensija, tāpēc dārgus baseina apmeklējumus nevarēšu atļauties. Cenām jābūt līdzīgām kā Balvu peldbaseinā. Veselības uzlabošanai baseinu vajag pilsētas centrā,” cilvēku teikto rezumē parakstu vācējs. I. Jevsejevs arī saka – iedzīvotājiem prioritāte ir baseins, nevis izziņas centra ēka, ko plāno būvēt muižas parka tuvumā. Arī tas būšot vairāk tūristiem, nevis pašu cilvēkiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.